Zamknięcie mostu na Kłodnicy w wakacje. Z Kędzierzyna do Koźla tylko obwodnicą

12

Strategiczny most pomiędzy Pogorzelcem a Kłodnicą będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Nastąpi to prawdopodobnie w wakacje.

Prace przy moście już trwają i w pierwszym etapie obejmują głównie podpory, co jak na razie nie wymusza ograniczeń w ruchu. Zakres inwestycji jest jednak dużo szerszy. Cała konstrukcja jest w kiepskim stanie i wymaga gruntownej modernizacji. To nie wszystko – zostanie także rozbudowana o niezależną kładkę dla rowerzystów. Na jednym z kolejnych etapów prac, gdy obejmą one część przejazdową, most zostanie całkowicie zamknięty.

– Dokładnie nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, kiedy nastąpi zamknięcie. Myślę jednak, że należy się tego spodziewać w okresie wakacyjnym. Oczywiście o dokładnym terminie poinformujemy mieszkańców z odpowiednim wyprzedzeniem – poinformował wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

Inwestycja „Zwiększenie bezpieczeństwa oraz płynności ruchu w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozbudowę i przebudowę ul. Wyspiańskiego” jest warta 4,7 mln zł. 2,3 mln zł ze środków unijnych dopłaci urząd marszałkowski.

Jednocześnie miasto przygotowuje się do budowy kanalizacji na ulicy Wyspiańskiego. Ta część inwestycji w głównej części będzie realizowana w przyszłym roku.

 

12 KOMENTARZE

 1. A na spotkaniu w Kłodnicy Włodarze deklarowali, że termin nie będzie znany wcześniej jak w sierpniu … czyżby jakieś przyspieszenie? A może wybory idą. No i dalej nie wiadomo na ile odetną Kłodnicę …

  • Ale, jakoś przestali pisać o dziękowaniu przy urnach wyborczych. Zorientowali się wreszcie jakie to głupawe zwroty.Czy może na złość sobie samym do urn nie pójdą?

  • 2 miesiące? A może 3, a może 1. Włodarze nie wiedzieli tego i skoro nie ma jeszcze harmonogramu to dalej nie wiadomo ……

 2. Proponuję przygotować się na 12 miesięcy…..a potem ewentualnie miło zaskoczyć gdyby jakimś cudem coś poszło by przed czasem?

 3. Jakiś harmonogram prac – co jeśli znów będą opóźnienia? Chciałbym zrealizować pewną inwestycję w tym roku – remont tego mostu z nienacka może mi pokrzyżować plany. Mając terminarz mógłbym dostosować swoje plany.

 4. Tylko idiota moze powiedziec ze ta inwestycja zwiekszy bezp i plynnosc. Ja pierd…. a ronda tez beda przebudowane aby udroznic plynnosc? Masakra . Osobiscie mam w d…ie takie remonty gdzie wszyscy beda stali jak lemingi na rondach. Po co to komu w tym grajdole jakim jest kk?

  • Oj,Dudek,Dudek, Ty jedyny specu od zwiększenia bezpieczeństwa i płynności ruchu.
   Podziwiam Cie jednak za hamulce. Nie napisałeś wszak pełnym wyrazem tylko pierd… a także w d..ie.
   Wiesz, wszyscy planujący jakieś przebudowy, czy remonty drogowe, powinni konsultować to z Tobą, a wówczas każda inwestycja będzie wykonana zgodnie zesztuką.

Skomentuj