Zamknięcie drogi krajowej i objazd przez Blachownię. Mieszkańcy boją się o dzieci

11

Za kilka dni zamknięty zostanie fragment drogi krajowej nr 40 na odcinku przebiegającym przez Blachownię. Dla kierowców to kolejne utrudnienia. Martwią się też jednak mieszkańcy osiedla, przez które poprowadzony zostanie objazd.

Ulica Przyjaźni będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Tuwima do skrzyżowania z ulicą Szkolną. To oznacza, że cały ruch przemieszczający się drogą krajową zostanie skierowany przez osiedle Blachownia.

Objazd będzie wprowadzony w poniedziałek 19 marca i potrwa maksymalnie miesiąc. Na ulicy Przyjaźni trwa budowa kanalizacji. Mieszkańcy już obawiają się skutków zwiększonego ruchu i martwią o bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły.

Martwię się o bezpieczeństwo mojego syna. W drodze do szkoły musi przejść ulice Tuwima i Szkolną, przez które będzie prowadził objazd. Na ulicy Szkolnej dzieci przeprowadza pani „stopka”, ale na ulicy Tuwima takiej pani nie ma. Może jest opcja postawienia tymczasowej sygnalizacji świetlnej? Pracuję przy ulicy Przyjaźni i przez okno widzę, jaki ruch będzie skierowany na nasze małe osiedle – interweniuje pan Marek, jeden z z mieszkańców Blachowni.

O plany związane z organizacją ruchu na osiedlu na czas objazdu zapytaliśmy Jarosława Jurkowskiego z urzędu miasta.

Będziemy się przyglądać sytuacji w Blachowni. Zwrócimy się do policji o zwiększone monitorowanie ruchu na osiedlu po wprowadzeniu objazdu. W zależności od zagrożeń będziemy reagować – zapewnia Jarosław Jurkowski.

Mapka objazdu

11 KOMENTARZE

 1. A czy nie można wprowadzić ruchu wachadlowego tylko całą ulice zamykac czy ktoś pomyślał o dojezdzajacych do zakładów na Blachownia

  • Ty rozumiesz co napisałeś? Wahadłowy, a nie wachadłowy. Dojeżdżający do pracy w Blachowni przecież nic nie tracą.

   • masełko: I Ty to tak poważnie piszesz? Nic nie stracą może w kwestii dystansu, ale czas to już zupełnie inna sprawa. Poczekaj na to co się tam będzie działo… Już teraz na przyjaźni jest wzmożony ruch przez remont drogi do Cisowej i ciężko z osiedla wyjechać, szczególnie jak kończy się zmiana na zakładzie. Zobaczysz co się będzie działo jak te wszystkie auta będą przez osiedle cisnąć. A do tego akurat teraz ruszyły prace przy adaptacji bunkra na ul. Zwycięstwa… No po prostu pięknie. Jeśli jest jakaś osoba która odpowiada w mieście za koordynację takich rzeczy to mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie pracować na zmywaku w sieciowej restauracji koło ronda Pileckiego.

    • Na zmywaku? a co on tam będzie zmywał? kartoniki po mcwiesiach czy kubeczki po szejkach. A w Blachowni marzysz o furmankach i wozach drabiniastych chyba.

 2. „Będziemy się przyglądać sytuacji w Blachowni. Zwrócimy się do policji o zwiększone monitorowanie ruchu na osiedlu po wprowadzeniu objazdu. W zależności od zagrożeń będziemy reagować – zapewnia Jarosław Jurkowski.”
  Co za głupia odpowiedź urzędasa. Czyli co? Będą czekać aż zdarzy się wypadek? Ktoś ucierpi? I dopiero wtedy będą wprowadzać jakieś dodatkowe zabezpieczenia? Czy naprawdę musi stać się tragedia?
  Chyba lepiej zapobiegać zawczasu, a nie obserwować.

 3. Jak można ruch z drogi krajowej kierować przez osiedle?! Dzieci już teraz mają problem przejść na drugą stronę drogi idąc do szkoły.Czy o tym też nikt nie pomyślał?!

 4. Zawsze źle malkontentom , to może zaproponować objazd przez Kotlarnię , ciekawe co wtedy napiszą ” mieszkańcy Blachowni”

Skomentuj