Zamieszanie przy budowie ronda w Reńskiej Wsi. Kierowcy pchają się na nieczynne skrzyżowanie

3

Wczorajsze zamknięcie skrzyżowania dróg krajowych nr 38 i 45 z drogą wojewódzką nr 418 w Reńskiej Wsi spowodowało duże utrudnienia i zamieszanie wśród kierowców. Bardzo wielu z nich ignoruje znaki i próbuje przejechać przez zamknięte skrzyżowanie.

Przez cały poniedziałek drogowcy pracujący przy budowie ronda w Reńskiej Wsi musieli zawracać kierowców, którzy ignorowali znaki i próbowali wjeżdżać na skrzyżowanie. Na miejscu kilkukrotnie pojawiali się policjanci.

– Po zmianie organizacji ruchu wszystko jest właściwie oznakowane. Niektórzy kierowcy próbowali jednak przejechać na zakazie. Ograniczaliśmy się do pouczeń, jednak jeśli sytuacja będzie się powtarzała, kierowcy będą karani mandatami – usłyszeliśmy od rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Na czas robót wyznaczono objazd drogami wojewódzkimi nr 416 i 417, a dalej drogą krajową nr 40. Wcześniej drogowcy zapowiadali, że prace na odcinku od budowanego ronda do zjazdu na obwodnicę miasta zakończą się we wrześniu. Szczegóły objazdu na mapce:

3 KOMENTARZE

  1. Zawieszenie koszulki na pomniku: policja wchodzi do delikwenta o 6:30, stawia zarzuty, działa błyskawicznie.
    Przejazd ignorując znaki drogowe, stwarzając zagrożenie: policja stosuje pouczenie.
    Wniosek: koszulka na pomniku większym zagrożeniem, niż nie respektowanie znaków drogowych.

Skomentuj