Zamiast marszu lub apelu wybierają sprzątanie. To będą wyjątkowe obchody Dnia Niepodległości

0

Szkółka wędkarska „Rekiny Dziewiątki” w dość nietypowy sposób postanowiła uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie z partnerami akcji zamiast uroczystego apelu lub marszu postanowiono zrobić coś pożytecznego i posprzątać swoje otoczenie.

Sposobów na uczczenie wyjątkowej w historii Polski rocznicy jest wiele. Szkółka wędkarska „Rekiny Dziewiątki” wspólnie z partnerami akcji, nie tylko upamiętni niezwykle ważny dla nas dzień, ale i zatroszczy się o środowisko. Akcja sprzątania „Razem dla Polski” odbędzie się w sobotę 16 listopada.

Nie proponuję kolejnego marszu ani akademii, choć nie ma w nich nic złego. Zapraszam wraz z dziećmi ze szkółki do wzięcia odpowiedzialności za otaczający najbliższy świat i do ruszenia w teren w celu jego posprzątania. To będzie realny wkład dzieci, społeczności Kędzierzyna-Koźla w kształtowanie swojej małej ojczyzny. Do akcji zaprosiłem Babeczki znad Rzeczki, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Reńska Wieś – Kofama, Sekcję Karpiową Azoty, Czysty Region i lokalne firmy. Udział potwierdzili także członkowie różnych organizacji z Raciborza i Nowego Tomyśla – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 i instruktor wędkarstwa młodzieżowego w Polskim Związku Wędkarskim.

Inicjatywa rozpocznie się o godzinie 10.00 w wielu punktach miasta i nie tylko. Każdy z uczestników będzie sprzątał swoje otoczenie. Szkółka „Rekiny Dziewiątki” zajmie się łowiskiem Miejsce Kłodnickie i jego okolicą, partnerzy akcji czyli, Koło PZW Reńska Wieś sprzątają okolice akwenu Dębowa, Koło PZW Miejskie nr 1 zbiornik Linowy w Januszkowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 okolice szkoły, Carp Way sprząta w Raciborzu. Klub Karpiowy „Spina” zrobi porządek w okolicach Nowego Tomyśla. Miejsce Kłodnickie będą sprzątać również harcerze ze szczepu „Zośka”, Babeczki znad rzeczki, a Parafia św Ducha uprzątnie okolice kościoła. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 7 zajmą się otaczającym placówkę terenem. Inicjatywa zakończy się wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem na łowisku Miejsce Kłodnickie.

Skomentuj