Zamiast koszmarnego asfaltu, estetyczne chodniki i zieleń. Trwa remont podwórek RSM w Śródmieściu

9

Te podwórka nie należały do wizytówek Kędzierzyna-Koźla, na szczęście już niedługo wszystko się zmieni i staną się prawdziwą ozdobą. Znika stary asfalt położony dawno temu, pojawią się ładne chodniki i więcej zieleni. Prace remontowe będą trwać do jesieni. 

Podwórka na osiedlu XXV-lecia (według podziału RSM) od lat prosiły się o generalny remont. Ktoś kiedyś wpadł na pomysł, aby w całości wyłożyć je asfaltem, co nie tylko źle wyglądało, ale też zamieniało międzyblokowe place w „patelnię”. Teraz będzie nowocześnie i zielono. Trwają remonty, które mają zakończyć się do jesieni.

Trochę zmian czeka naszych mieszkańców. Będzie zdecydowanie ładniej niż było. Pojawią się chodniki, więcej zieleni, ładne klomby, nowa piaskownica, stojaki na rowery, ławeczki. Postawimy nowe ławki w miejscach, gdzie były stare, one się tam sprawdzały, więc nie chcemy tego zmieniać. Pojawi się też nowa piaskownica przy ulicy Pionierów 6, ta przy ulicy Pionierów 5 będzie zlikwidowana, bo z naszych informacji wiemy, że dzieci i tak najczęściej korzystają z innej. Jednak jeżeli będzie taka potrzeba, zawsze możemy dodać kolejną – mówi Monika Sobczak, kierownik Administracji Osiedla XXV-lecia.

Jak zdradza kierownik administracji, w kolejnych latach planowane są remonty innych podwórek.

9 KOMENTARZE

 1. Skończy z Kędzierzynem, zabierze się za park przy Twierdzy.Jest co wycinać i gdzie betonować.W tej POpieprzonej partii jest przekonanie,że drzewa są szkodliwe, tylko rabatki i kwiatki .

 2. Zalać to BETONEM,! Będzie współcześnie, nowocześnie i ŚLICZNE jak kozielski rynek 😃

  Miałem znajomych z Łodzi (dużo jeżdżą po Polsce) i STWIERDZILI ,- „Tak spier*****ego rynku👎👎 nie ma w CAŁEJ POLSCE, a i w Europie trudno byłoby coś takiego znaleźć 😟

  Czyli Matolkowo może startować do jakiejś konkurencji mistrzostw świata, w tym pakiecie tematów😎

 3. I oczywiście te drzewa wyciąć w cholerę , (jak na ślicznym ryneczku), bo tylko pełno śmieci z tego, liście trzeba zbierać, a i nie będzie tych francowatych ptaków co drą dzioby nad ranem i sr… ją PO parapetach. 😎

  TYLKO same kłopoty przez te drzewa 😟

 4. Skończy robić podwórka, to Nowosielska postawi na nich kolorowe toy toye. Będzie pięknie. Może nie tak jak na kozielskim rynku, ale pięknie. Kto jest g.ównym architektem w tym Pacanowie?

 5. Podobną betonową pustynię mają w Kutnie, ale przynajmniej pod powierzchnią jest wielki parking i w związku z tym na rynku można organizować festyny, koncerty czy inne imprezy bez zakorkowania miasta co jest u nas norma przy każdej imprezie i taka jest różnica gdy na rynku zamiast biznesu i handlu żądzą emeryci.

Skomentuj