Zamiast asfaltu stylowy bruk. Ulica Pamięci Sybiraków na kozielskiej starówce odzyskała dawny blask

4

Ulica Pamięci Sybiraków pozytywnie przeszła odbiory techniczne. Na dniach droga prowadząca do rynku zostanie udostępniona dla kierowców. To kolejna inwestycja, która przywróciła kozielskiej starówce jej historyczny charakter.

Świadczą o tym nawierzchnia brukowa oraz zamontowane stylizowane lampy. Zakończone właśnie zadanie miało kompleksowy charakter. W trakcie prac przebudowano również przebiegające pod powierzchnią sieci oraz przyłącza. Warto zaznaczyć, że na finiszu są prace na sąsiedniej ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, a jakiś czas temu zrewitalizowano już płytę samego rynku oraz ulice: Anny, Piramowicza, Sądową, Limanowskiego i Czerwińskiego.

Zakończone zadanie inwestycyjne Gminy Kędzierzyn-Koźle pn. „Remont drogi gminnej – ul. Pamięci Sybiraków w Kędzierzynie-Koźlu, realizowane było przy współfinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, będącego państwowym funduszem celowym. Dofinansowanie w formie dotacji przekazane przez Wojewodę Opolskiego na mocy umowy nr RFRD/2021/G/24/U/2022 z dnia 07.04.2022r., wyniosło 745.651,62 zł. Całkowita wartość zadania to 2.240.000,00 zł.

4 KOMENTARZE

  1. Po jakimś czasie po miedzy brukiem robią się szczeliny… Nikt tego nie dostrzega. Tak jak prosiłem p. redaktora by ostrzegł mieszkańców chcących przeprowadzić badanie USG które Sp.ZOZ przeprowadza tylko w kozielskim szpitalu. A nie jak do tej pory również w kędzierzyńskim. Takie od podejście KK24 do mieszkańców….

  2. To może teraz kompleksowe zapełnienie lokali usługowych i sklepów przy tej ulicy? W trudnych czasach należałoby czynsz obniżyć do minimum, bo co chwila puste są te lokale. Przez parę miesięcy działała super kawiarenka przy tej ulicy i niestety padła. Psy będą tu tylko zadowolone bo srać będzie gdzie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj