Zamek w Mosznej, LKJ Lewada i GOSiR w Zakrzowie podpisały umowę współpracy

2

W ubiegłym tygodniu podczas posiedzenia Komisji Promocji Województwa Opolskiego podpisana została trójstronna umowa współpracy między Zamkiem w Mosznej a Ludowym Klubem Jeździeckim Lewada oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

Posiedzenie rozpoczęło się od prezentacji członkom komisji działalności LKJ Lewada oraz historii powstania Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Anetta Sałacka zaprezentowała m.in. duże osiągnięcia sportowe członków Lewady i opowiedziała o Mistrzostwach Gwiazd Art Cup, które rokrocznie odbywają się w Zakrzowie. Z kolei Andrzej Sałacki przedstawił najbliższe wydarzenia organizowane przez GOSiR oraz plany inwestycyjne ośrodka.

– Zamek w Mosznej nie tylko służy do opowiadania historii. Obecnie służy do naprawdę dużej promocji całego regionu. Przez kilka ostatnich lat zmienił się profil funkcjonowania zamku, który obecnie nastawiony jest na działalność turystyczną, hotelową, ale też społeczną i kulturalną. Jedną z osób, które dostrzegły kilka lat temu potencjał turystyczny zamku w Mosznej, był Andrzej Sałacki i tym bardziej się cieszę, że możemy dzisiaj podpisać formalny dokument o współpracy, którą realizujemy już od jakiegoś czasu – podkreślał Tomasz Ganczarek prezes zarządu Zamku w Mosznej.

Nawiązana współpraca będzie dotyczyć m.in. szerokiego partnerstwa w zakresie pomocy przy organizacji dużych wydarzeń sportowo-kulturalnych, wsparcia dotyczącego wykorzystania infrastruktury hotelowej oraz promocji turystycznej całego regionu.

Na posiedzeniu komisji obecny był wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, który wyrażał swoje uznanie wobec rozwijającej się działalności Zamku w Mosznej.

– Może dzięki wam zatrzymamy na dłużej klientów zainteresowanych turystyką w regionie – dodał na zakończenie Roman Kolek.

2 KOMENTARZE

Skomentuj