Zalane piwnice i nieprzejezdne drogi. Ponad czterdzieści interwencji strażaków po ulewie

3

Strażacy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego czterdzieści trzy razy wyjeżdżali dziś do interwencji związanych z usuwaniem skutków burzy i silnych opadów deszczu.

W związku z gwałtownymi burzami oraz silnymi opadami deszczu opolscy strażacy interweniowali ponad 80 razy. Większość zdarzeń dotyczyła odpompowania zgromadzonej wody na placach, ulicach oraz wewnątrz obiektów. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: kędzierzyńsko-kozielskim 43; głubczyckim 29; strzeleckim 11.

Jak relacjonuje mł. kpt. inż. Piotr Krok z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, do godziny 15 na terenie powiatu odnotowano 43 interwencje. Najczęstszą przyczyną wyjazdów były zalane piwnice i garaże oraz nieprzejezdne drogi.

Wśród poważniejszych zdarzeń na terenie naszego powiatu należy należy wymienić zalane drogi pod wiaduktami na obwodnicy miasta oraz alei Jana Pawła II. W miejscowości Stare Koźle doszło do uszkodzenia poszycia dachowego po uderzeniu pioruna.

3 KOMENTARZE

  1. A dzisiaj o piątej rano na ul . Zwycięstwa 40 było 4 jednostki straży pożarnej, jeden wóz drabiniasty i 1 radiowóz,gasili i wietrzyli zadymione korytarze piwniczne i klatkę.

  2. A o zalanym wiadukcie w Kłodnicy nic nie wiecie? Korek był od świateł z jednej strony i do połowy drogi na Januszowice z drugiej bo jak zwykle służby jeszcze w tym roku nie zdążyły wyczyścić kratek po zimie choć już koniec czerwca. Nie wspomnę że przejazd w raszowej mial być zamknięty 2 tygodnie a właśnie mija 6 i żadnej reakcji.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj