Zaksie ubędzie najgroźniejszy rywal w walce o złoto? Onico złożył wniosek o upadłość

7

Niepokojące wieści dochodzą z obozu siatkarskich wicemistrzów Polski. Z powodu ogromnych problemów finansowych firma Onico złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Problemy głównego sponsora finalistów PlusLigi mogą oznaczać koniec wielkiej siatkówki w stolicy.

O problemach finansowych działającej na rynku paliw firmy Onico mówiło się od kilku tygodni. W sprawozdaniu finansowym z ubiegły rok główny sponsor ekipy siatkarskich wicemistrzów Polski wykazał ponad 20 milionów złotych straty. W lipcu aż cztery banki wypowiedziały firmie umowy kredytowe, domagając się spłaty długu o łącznej wysokości około 16 milionów złotych.

Mimo fatalnych wieści o kondycji finansowej głównego sponsora przedstawiciele klubu jeszcze kilka dni temu uspokajali nastroje, wskazując, że działalność zespołu nie zagrożona. Sytuacja zmieniła się jednak w ostatnich dniach. Onico złożyło w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości, co stawia przyszłość drużyny siatkarskiej pod dużym znakiem zapytania.

Odejście sponsora tytularnego warszawian będzie oznaczało wielomilionową dziurę w budżecie klubu, którą bardzo trudno będzie załatać. Zdaniem dziennikarzy Sportowych Faktów, menadżerowie niektórych zawodników zespołu szukają dla nich nowych pracodawców.

7 KOMENTARZE

    • Rychu, domyślam się, że Ty śledzisz życie polityczno-gospodarcze /bo jesteś dobrze zorientowany – tak z komentarzy wynika/ że na handlu paliwami wychodzi się… po iluś latach, chyba że sypnie się. Z naszego regionu jakieś np. Staszki i Mirki też zamoczyli się w paliwie. Paskudna sprawa. Jedna kąpiel może nie wystarczyć.
      Na ONICO czekaliśmy i wreszcie słynne marcinkiewiczowskie yes, yes, yes padło.

Skomentuj