piątek, 26 kwietnia 2024 11:39

ZAKSA z kolejną porażką w PlusLidze. Mistrzowie Polski przegrali po pięciosetowej batalii w Lublinie

W meczu 17. kolejki PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie sprostali na wyjeździe ekipie LUK Lublin. Dla naszego zespołu to już piąta porażka w sezonie ligowym.

Po wpadce przed własną publicznością z ekipą z Olsztyna nasza drużyna stanęła dziś przed szansą powrotu na zwycięskie tory. Lublinianie to jednak ekipa, która w tym sezonie pokazywała się już z dobrej strony i mistrzowie Polski pomimo tego, że byli faworytem, to nie mogli liczyć na łatwe spotkanie.

Mecz rozpoczął się od przewagi ZAKSY i wydawało się, że nasz zespół nie będzie miał problemów z wygraną. Kędzierzynianie prowadzili już czterema oczkami (18:22), ale w końcówce ambitnie grający gospodarze odrobili straty. Potrzeba było blisko 50 minut, by rozstrzygnąć pierwszą partię, oba zespoły miały swoje szanse na wygraną, ale przy wyniku 38:37 na blok nadział się Wojciech Zaliński i gospodarze cieszyli się z wygranej partii.

W drugiej odsłonie wyrównana gra toczyła się do stanu 18:18, później ZAKSA wrzuciła wyższy bieg i Marcin Janusz aż do końca seta nie oddał serwisu, a goście cieszyli się z wygranej do 18. Trzecia partia to jeszcze łatwiejsza wygrana kędzierzynian. Mistrzowie Polski błyskawicznie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, a miejscowi nawet przez chwilę nie mogli zbliżyć się do naszej drużyny, która po wygranej do 17 objęła prowadzenie w spotkaniu.

Oba zespoły toczyły wyrównaną walkę w czwartym secie, ale w końcówce inicjatywę przejęli miejscowi. Najpierw w antenkę zaatakował Łukasz Kaczmarek, a po chwili atakujący ZAKSY nadział się na blok i było 21:17. Nasz zespół odrobił część strat, ale w decydującym momencie po bloku zaatakował Szerszeń i było 2:2.

W piątym secie nasz zespół nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z gospodarzami. W szeregach rywala dobrze spisywał się Szymon Romać, a nasi zawodnicy popełnili kilka prostych błędów, co skutkowało porażką.

LUK Lublin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (39:37, 18:25, 17:25, 25:23, 15:10).