czwartek, 25 kwietnia 2024 08:17

ZAKSA z dziesiątym Pucharem Polski! W finale kędzierzynianie ograli Jastrzębski Węgiel

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle sięgnęli po Puchar Polski. To dziesiąte takie trofeum w historii klubu. W finale rozgrywek nasi siatkarze byli lepsi od Jastrzębskiego Węgla.

Obie drużyny mierzyły się w trzech ostatnich finałach rozgrywek, za każdym razem górą byli gracze Grupy Azoty ZAKSY, nie inaczej było tym razem, choć samo spotkanie dostarczyło kibicom mnóstwa emocji. Pierwszy set długo przebiegał pod dyktando naszych rywali. ZAKSA przegrywała już 15:20, ale kędzierzynianie po raz kolejny pokazali, że łatwo się nie poddają. W końcówce obrońcy trofeum zaczęli dobrze grać w bloku i obronie, niwelując stratę do przeciwnika. ZAKSA obroniła piłkę setową, a po chwili wygrała dwie wymiany, wychodząc na prowadzenie.

W drugim secie sytuacja wyglądała podobnie. Przez większą część gry to rywale z Jastrzębia-Zdroju byli na prowadzeniu, ale w decydującym momencie ZAKSA wspięła się na wyżyny swoich możliwości. Kędzierzynianie obronili pięć piłek setowych, a przy pierwszej okazji dla naszego zespołu punktową zagrywką popisał się David Smith i było 2:0.

Dwie przegrane w końcówkach mocno podziałały na graczy Jastrzębskiego Węgla, którzy w trzeciej partii nie prezentowali się już tak dobrze. ZAKSA grała swoją siatkówkę, w połowie seta wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Rywale próbowali wrócić jeszcze do gry, ale świetnie dysponowani kędzierzynianie nie pozwolili im na to i sięgnęli po upragniony dziesiąty Puchar Polski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (26:24, 29:27, 25:23).