środa, 24 kwietnia 2024 09:19

ZAKSA wygrywa w Warszawie! Mistrzowie Polski awansowali do półfinału PlusLigi

W czwartym spotkaniu ćwierćfinałowym PlusLigi kędzierzynianie ograli na wyjeździe Projekt Warszawa. Tym samym obrońcy mistrzowskiego tytułu zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

Po wczorajszej porażce na warszawskim Torwarze kibice mistrzów Polski mogli mieć obawy co do postawy swoich ulubieńców w kolejnym meczu. W pierwszym secie kędzierzynianie prezentowali się kiepsko, w połowie seta gospodarze mieli już sześć oczek przewagi i wydawało się, że bez problemu obejmą prowadzenie. ZAKSA nie złożyła jednak broni i zdołała wyrównać (21:21). W końcówce lepiej zaprezentowali się miejscowi, którzy zwyciężyli do 23.

Druga odsłona padła łupem naszego zespołu. Kędzierzynianie przez większą część gry utrzymywali niewielką przewagę nad ekipą ze stolicy, mimo zrywu miejscowych kędzierzynianie zdołali dowieźć prowadzenie i wyrównali stan meczu (23:25).

O ile dwa pierwsze sety przyniosły ze sobą sporo emocji, to w trzeciej partii na parkiecie zdecydowanie dominowali mistrzowie Polski. ZAKSA szybko wypracowała sobie kilkupunktowe prowadzenie, w trakcie gry urazu doznał Erik Shoji, ale nie wybiło to z rytmu naszego zespołu, który pewnie zwyciężył do 19.

ZAKSA nie powtórzyła błędu z piątku, kiedy to dała sobie wyrwać wygraną i w czwartej odsłonie zakończyła rywalizację ćwierćfinałową. Kędzierzynianie znów świetnie grali blokiem, co podcięło skrzydła rywalom. Wygrana w Warszawa oznacza awans naszego zespołu do półfinału, w którym rywalem ZAKSY będzie Asseco Resovia Rzeszów.

Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:23, 23:25, 19:25, 20:25). MVP: Bartosz Bednorz.