środa, 24 kwietnia 2024 06:07

ZAKSA wygrywa po ciężkim meczu. Kędzierzynianie w trzech setach ograli BBTS Bielsko-Biała

W spotkaniu 19. kolejki PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w Bielsku-Białej miejscowy BBTS.

ZAKSA była zdecydowanym faworytem meczu i nie zawiodła, choć mistrzowie Polski musieli mocno się napracować, aby ograć bielszczan. W pierwszej odsłonie nasz zespół prowadził już różnicą sześciu oczek, ale w końcówce miejscowi odrobili znaczną część strat i do końca byli w grze. Ostatecznie kędzierzynianie wygrali do 23, choć gra naszego zespołu pozostawiała wiele do życzenia.

Drugą partię lepiej zaczęli gospodarze, ale z czasem do gry wrócili kędzierzynianie. ZAKSA ponownie nie grała swojej najlepszej siatkówki i do końca musiała pilnować wyniku. W decydującej akcji nie pomylił się Łukasz Kaczmarek i nasz zespół ponownie zwyciężył do 23.

Oba zespoły kontynuowały wyrównaną walkę w kolejnej partii. Seta lepiej rozpoczęli gospodarze, ale po kilku wymianach na prowadzeniu była ZAKSA. Ambitni bielszczanie nie zamierzali jednak odpuszczać i kibice znów oglądali ciekawą końcówkę. W niej górę wzięło doświadczenie kędzierzynian, którzy wygrali do 19. MVP spotkania wybrany został Łukasz Kaczmarek.

BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 23:25, 19:25).