piątek, 26 kwietnia 2024 23:01

ZAKSA wróciła na zwycięskie tory. Kędzierzynianie lepsi od BBTS-u. ZDJĘCIA

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie ligowym. Mistrzowie Polski przed własną publicznością ograli BBTS Bielsko-Biała.

Po niedzielnej przegranej w Zawierciu mistrzowie Polski dziś chcieli powrócić do zwycięskiego rytmu i sztuka ta im się udała. W pierwszym secie goście niespodziewanie wyszli na trzypunktowe prowadzenie, ale kędzierzynianie błyskawicznie odrobili straty i przejęli inicjatywę. Gospodarze mieli pełną kontrolę nad grą i zwyciężyli do 18.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla naszego zespołu i wydawało się, że nie będziemy mieli żadnych trudności z odprawieniem gości. Przyjezdni niespodziewanie w końcówce odrobili stratę i mieli nawet dwupunktowe prowadzenie, ale od stanu 20:22 goście zdobyli tylko jeden punkt, co pozwoliło ZAKSIE podwyższyć prowadzenie w meczu.

Oba zespoły toczyły wyrównany bój również w kolejnej partii i ponownie o zwycięstwie decydowała końcówka. W niej górę wzięło doświadczenie mistrzów Polski i kędzierzynianie odnieśli drugie zwycięstwo na własnym parkiecie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:20).