ZAKSA w pięknym stylu wygrywa w Zawierciu. Po 10 meczach mamy na koncie komplet zwycięstw!

3

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie zwalniają tempa na ligowych parkietach. Tym razem klubowi mistrzowie Europy pokonali na wyjeździe ekipę Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Spotkanie w Zawierciu miało być kolejnym wymagającym sprawdzianem dla naszego zespołu i tak też wyglądało na starcie meczu. Gospodarze od początku mieli przewagę i bardzo długo wydawało się, że to oni sięgną po wygraną w inauguracyjnej odsłonie. Miejscowi prowadzili już 21:17, ale ZAKSA zdołała odrobić straty i doprowadzić do niezwykle emocjonującej końcówki. Przez kilkanaście minut trwała zażarta walka na przewagi, w której oba zespoły miały szansę na zwycięstwo. Przy stanie 36:36 najpierw pewnie zaatakował świetny dziś Łukasz Kaczmarek, a po chwili kędzierzynianie postawili skuteczny blok i zwyciężyli.

Drugi set to zupełnie inne widowisko. Gospodarze tylko przez chwilę dotrzymywali kroku naszej drużynie. Z biegiem czasu ZAKSA powiększała swoją przewagę, górując nad zawiercianami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie gospodarzy stać było na ugranie zaledwie 13 oczek.

W trzeciej partii obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą byli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, gospodarze walczyli ambitnie, ale w tej fazie meczu popełniali sporo błędów. Rozpędzona ZAKSA grała na luzie i bez większych problemów zwyciężyła do 14, a cały mecz 3:0. MVP spotkania został Łukasz Kaczmarek.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (36:38, 13:25, 14:25).

3 KOMENTARZE

Skomentuj