ZAKSA tworzy klasę siatkarską w kozielskim ogólniaku. „To długofalowa inwestycja”

0
Klasa o profilu siatkarskim od września będzie funkcjonować w kozielskim ogólniaku.

Po podstawówkach i gimnazjach czas na szkołę średnią. I Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy sportowej, pod patronatem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub z naszego miasta chce szlifować talenty, które w przyszłości będą stanowić o sile zespołu występującego w hali „Azoty”.

Mniej armii zaciężnej, więcej wychowanków przywiązanych do barw klubowych. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontynuuje długofalowy plan rozwoju szkolenia młodych zawodników z naszego miasta i okolic. W przyszłości mają oni stanowić o sile zespołu. Już jesienią w kozielskim ogólniaku ruszyć ma klasa sportowa o profilu siatkarskim.

Otwarcie nowej klasy pod patronatem ZAKSY ma zatrzymać w Kędzierzynie-Koźlu młodych i utalentowanych siatkarzy. Do tej pory nasze szkoły nie były w stanie zapewnić im poziomu szkolenia, który pozwoliłby na optymalne podnoszenie umiejętności. Teraz ma się to zmienić. ZAKSA chce kontynuować działania, które kilka lat temu rozpoczęła na niższych stopniach szkolnictwa. W naszym mieście działają już siatkarskie ośrodki szkoleniowe przy szkołach podstawowych i gimnazjach, w których utalentowane dzieci i młodzież szlifują swoje sportowe talenty.

– Chcielibyśmy, żeby ta młodzież zostawała, tu się szkoliła i tutaj rozwijała swoje umiejętności. To jest nasz program kontynuacji, ponieważ szkolimy w podstawówkach i gimnazjach, ale wciąż brakuje ostatniego ogniwa spajającego dalszą naukę z zabawą w dorosłą siatkówkę – zapowiada Sebastian Świderski, dyrektor sportowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Absolwenci gimnazjów, którzy będą chcieli dołączyć do klasy sportowej, poza tradycyjnymi egzaminami będą musieli zdać również testy sprawnościowe. Zarówno dyrekcja szkoły, jak i przedstawiciele klubu liczą na to, że marka ZAKSY przyciągnie nie tylko młodzież z miasta i okolic, ale również utalentowanych zawodników z dalszych zakątków kraju.- Jesteśmy w pełni przygotowani na takie rozwiązanie. W sąsiedztwie szkoły znajduje się bursa szkolna – mówi Małgorzata Targosz, wicedyrektorka I LO w Kędzierzynie-Koźlu.

Nowa klasa sportowa ma mieć koedukacyjny charakter. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie nauki języka włoskiego.- Jest to język siatkarski. Chcemy szkolić naszą młodzież, to łatwy język, bardzo szybko wpada w ucho i łatwo się go nauczyć – zapewnia Sebastian Świderski.

Opiekę merytoryczną nad szkoleniem siatkarskim sprawować ma Michał Chadała, drugi szkoleniowiec pierwszego zespołu ZAKSY, a w przeszłości trener drużyny grającej w Młodej Lidze. Treningi prowadzone pod okiem specjalistów mają przygotowywać zawodników do systemu gry pierwszego zespołu.

Skomentuj