Zaksa skompletowała skład na nowy sezon. Rafał Szymura zawodnikiem mistrzów Polski

0
Foto: Plusliga.pl

Siatkarski mistrz Polski po kilkutygodniowych perturbacjach zdołał dopiąć transfer utalentowanego przyjmującego Rafała Szymury. 

W ubiegłym roku Rafał Szymura bronił barw AZS-u Częstochowa. Młody przyjmujący był jednym z niewielu jasnych punktów zespołu, który opuścił Plus Ligę. Od początku przygotowań do nowego sezonu zawodnik trenował z Zaksą, z dobrej strony prezentując się w meczach kontrolnych.

Transferowi 22-letniego przyjmującego do ekipy mistrzów Polski sprzeciwił się klub z Częstochowy, który deklarował, że ma on ważny kontrakt. Innego zdania był menadżer zawodnika. Ostatecznie udało się zakontraktować go w Zaksie, o czym klub zakomunikował na oficjalnej stronie:

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle uzupełnił kolejny przyjmujący. Oficjalnie zawodnikiem mistrza Polski został Rafał Szymura, młody przyjmujący już od kilku tygodni uczestniczył w treningach ZAKSY.

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2017/2018 został zamknięty, do naszego zespołu dołączył Rafał Szymura. 22-letni zawodnik ma już doświadczenie z plusligowych parkietów. Rafał Szymura przez trzy kolejne sezony (w latach 2014-2017) bronił barw AZS-u Częstochowa. Wcześniej pochodzący z Rybnika zawodnik dwa sezony spędził w SMS-ie PZPS Spała. Początki siatkarskiej kariery nowego zawodnika mistrza Polski to gra w TS Volley Rybnik.

Rafał Szymura to jeden z wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Przyjmujący ma na swoim koncie medale mistrzostw Europy i świata kadetów, a także srebro zdobyte podczas mistrzostw Europy juniorów w 2014 roku. Przed rozpoczęciem przygody w PlusLidze Rafał Szymura grał w rozgrywkach Młodej Ligi, w 2013 roku zdobywając srebro, a rok później brąz Młodej Ligi.

Kolejnym sprawdzianem dla młodego przyjmującego będzie najbliższy sezon. Rafał Szymura jest czwartym, po Samie Deroo, Rafale Buszku i Kamilu Semeniuku, przyjmującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Witamy na pokładzie.

Źródło: Zaksa.pl

Skomentuj