ZAKSA skompletowała skład na nowy sezon. Mistrz świata dołączył do zespołu trenera Grbicia

1

Utytułowany reprezentant Polski – Jakub Kochanowski uzupełnia skład naszego zespołu. – Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko – o ambicjach i chęci walki o najwyższe cele mówi nasz nowy zawodnik.

Jakub Kochanowski po dwóch sezonach gry w Bełchatowie przenosi się do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce nasz nowy zawodnik stawiał w Olsztynie, w latach 2016-2018 broniąc barw AZS-u Olsztyn. Do pierwszej drużyny akademików z Warmii i Mazur reprezentant Polski trafił po trzech latach występów w drużynie Młodej Ligi.

Jak podkreślił nasz nowy środkowy oferta ZAKSY była dla niego atrakcyjna m.in. pod względem sportowym. – Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko. Oczywiście nie możemy celować w nic innego niż mistrzostwo Polski, bo myślę że każdy medal jest sukcesem dla klubów PlusLigi. Myślę jednak, że zdobywając srebro czy brąz ta drużyna, składająca się z ambitnych chłopaków czułaby pewien niedosyt, dlatego mam nadzieję, że będę w stanie pomóc zdobyć ten złoty medal – przyznał Jakub Kochanowski, deklarując walkę na wszystkich frontach.

Jakub Kochanowski to aktualny mistrz świata i reprezentant Polski ale również reprezentant złotego pokolenia polskiej siatkówki, jak określono zawodników z roczników 1997 i 1998, którzy w rozgrywkach młodzieżowych  zdobyli wszystko, co było do zdobycia: mistrzostwo Europy i świata kadetów (2015), mistrzostwo Europy juniorów (2016), mistrzostwo świata juniorów rok później (2017). Warto zaznaczyć, że podczas finałów mistrzostw świata juniorów w 2017 roku to właśnie Jakub Kochanowski został wybrany MVP rozgrywek. Młodzieżowa reprezentacja Polski, z naszym środkowym w składzie, osiągnęła imponujący rezultat – 48 wygranych meczów z rzędu. Kuba był jednym z zawodników, którzy szybko otrzymali powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, tę szansę wykorzystując bezbłędnie, co potwierdzają kolejne sukcesy 23-letniego środkowego. Jakub Kochanowski na swoim koncie ma tytuł mistrza świata (2018 rok), brąz mistrzostw Europy (2019 rok) czy srebro wywalczone podczas Pucharu Świata (2019 rok).

Transfer Jakuba Kochanowskiego zamyka skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, jaki w sezonie 2020/2021 powalczy o najwyższe cele. W naszej drużynie zobaczymy więc: na rozegraniu Benjamina Toniuttiego i Rafała Prokopczuka, w ataku duet Łukasz Kaczmarek/ Bartłomiej Kluth, na przyjęciu: Aleksandra Śliwkę, Kamila Semeniuka, Piotra Łukasika i Adriana Staszewskiego, na libero Pawła Zatorskiego z Korneliuszem Banachem, a na środku siatki zagrają David Smith, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno i Mateusz Zawalski. Po zakończonym okresie przygotowawczym skład podstawowy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie również uzupełniany zawodnikami ZAKSY Strzelce Opolskie.

Źródło: Zaksa.pl

1 KOMENTARZ

Skomentuj