Zaksa rozpoczyna walkę o finał PlusLigi. W środę pierwszy mecz półfinałowy w Olsztynie

0

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle przystępują do batalii o medale tegorocznych rozgrywek PlusLigi. Półfinałowym przeciwnikiem mistrzów Polski jest zespół Indykpolu AZS Olsztyn. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę w hali „Urania”.

Kędzierzynianie jako najlepsza drużyna rundy zasadniczej PlusLigi z automatu zapewnili sobie udział w półfinale rozgrywek. Ekipa z Warmii i Mazur o awans do najlepszej czwórki rozgrywek musiała powalczyć z ekipą Asseco Resovii Rzeszów. Po przegranym spotkaniu w Olsztynie wydawało się, że to drużyna z Podkarpacia bedzie rywalem Zaksy. Gracze AZS-u potrafili jednak odwrócić niekorzystną kartę i dwukrotnie zwyciężyli na parkiecie rywala.

Choć ekipa z Warmii i Mazur notuje zwyżkę formy, to zdecydowanym faworytem starcia półfinałowego jest Zaksa. Kędzierzynianie wygrali siedem ostatnich spotkań z AZS-em. W tym sezonie mistrzowie Polski wygrali na własnym parkiecie 3:2, a na wyjeździe rozprawili się z olsztynianami bez straty seta.

Pierwsze spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane w środę o godzinie 20.30 w olsztyńskiej hali „Urania”. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport, a do wspólnego dopingowania zaprasza Klub Kibica Zaksy, który organizuje strefę w restauracji Kosmos. Rywalizacja półfinałowa toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz zostanie rozegrany w sobotę o 20.30 w hali „Azoty”, a w przypadku braku rozstrzygnięcia, trzeci i decydujący mecz odbędzie się w niedzielę o 20.30 w hali „Azoty”.

Skomentuj