Zaksa rozpoczęła budowę zespołu na przyszły sezon. Sam Deroo podpisał nowy kontrakt

0

Jeden z architektów tegorocznych sukcesów Zaksy Kędzierzyn-Koźle będzie bronił barw naszego zespołu również w przyszłym sezonie. Belgijski przyjmujący Sam Deroo porozumiał się z klubem i podpisał nową umowę z drużyną Mistrza Polski.

Deroo trafił do Kędzierzyna-Koźla przed sezonem 2015/2016. Wtedy jedynie lepiej zorientowani w europejskiej siatkówce kibice kojarzyli jego nazwisko. Belg bardzo szybko wkomponował się w zespół ułożony przez Ferdinando De Giorgiego z miejsca stając się jednym z czołowych przyjmujących ligi.

Już w pierwszym sezonie Sam wraz z kolegami z drużyny zwyciężył w rozgrywkach PlusLigi. W kolejnym udało się tytuł obronić, a do tego wywalczyć Puchar Polski i z dobrej strony zaprezentować się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że władzom klubu bardzo zależało na zatrzymaniu u siebie belgijskiego przyjmującego.

Obu stronom udało się osiągnąć porozumienie, z czego radości nie kryje nowy szkoleniowiec Zaksy, Andrea Gardini: – Dla mnie Sam Deroo to kluczowy zawodnik tego zespołu, bez wątpienia jeden z liderów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Do tego jeden z wyróżniających się siatkarzy grających w PlusLidze, co potwierdził chociażby w tym sezonie. Od początku podkreślałem, jak ważną jest dla mnie postacią w składzie ZAKSY. W mojej wizji budowy zespołu zatrzymanie Sama było bardzo ważne, naprawdę cieszę się, że zostaje z nami i jestem dumny, że będę mógł z nim pracować – skomentował włoski trener.

Sam zawodnik liczy na to, że Zaksie uda się osiągnąć świetne wyniki w kolejnym sezonie. – Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE. Zarówno ja, jak i moja dziewczyna czujemy się tutaj jak w domu. Jest mi tu dobrze nie tylko ze względu na sukcesy. Ludzie, otoczenie w klubie, praca jaką wykonujemy – to wszystko przemawiało za pozostaniem w Kędzierzynie – zaznaczył zawodnik, dodając – Wierzę , że w kolejnych sezonach będziemy grać jak najlepiej, że będziemy mieć dobry zespół, który będzie walczył o obronę mistrzostwa kraju, ale też podejmie walkę w Lidze Mistrzów – powiedział Deroo.

Źródło: Zaksa.pl

Skomentuj