Zaksa rozbiła Arkas Izmir i awansowała z 1. miejsca do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. FOTOREPORTAŻ

0

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ekipa Andrei Gardiniego bez straty seta pokonała na własnym parkiecie Arkas Izmir i wygrała klasyfikację w grupie E.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Po kilku minutach gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie i punktowali rywali, z biegiem czasu powiększając swoją przewagę. Ostatecznie nasz zespół wygrał do 17.

Niespodziewanie to goście z Turcji lepiej prezentowali się na początku drugiej odsłony. Świetnie w polu zagrywki spisywał się Gokhan Gokgoz i przy stanie 1:5 o czas poprosił trener mistrzów Polski. Przerwa zadziałała na nasz zespół mobilizująco, po serii świetnych zagrywek Kamila Semeniuka Zaksa zrównała się z rywalami, a następnie wypracowała przewagę i wygrała do 19.

Trzeci set rozpoczął się od prawdziwej kanonady ze strony mistrzów Polski. Gracze Andrei Gardiniego bardzo szybko wypracowali sobie czteropunktową przewagę, ale goście nie zamierzali odpuszczać i doprowadzili do wyrównania (11:11). Po błędzie w ataku Maurice’a Torresa goście wyszli nawet na prowadzenie (16:17), lecz końcówka należała do kędzierzynian, którzy wygrali do 23, a cały mecz 3:0 i rozgrywki grupowe zakończyli na 1. miejscu.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Arkas Izmir 3:0 (25:17, 25:19, 25:23).

 

Skomentuj