ZAKSA potwierdziła hitowy transfer! Bartosz Bednorz dołączył do mistrza Polski

5

ZAKSA S.A informuje, że do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023 dołączył nowy przyjmujący – Bartosz Bednorz.

28-letni przyjmujący wraca do PlusLigi po pięcioletniej przerwie, kiedy to odchodząc z PGE Skry Bełchatów przeniósł się do włoskiej Modeny. Po dwóch sezonach gry we włoskiej Serie A Bednorz bronił barw Zenitu Kazań, gdzie grał do końca sezonu 2021/2022. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie drugim klubem reprezentanta Polski w tym sezonie. Nasz nowy przyjmujący ma już za sobą udany sezon w lidze chińskiej, gdzie z Shanghai Bright 5 stycznia wywalczył wicemistrzostwo kraju.

– Wracam po pięciu latach, jestem podekscytowany że znowu będę mógł zagrać na boiskach PlusLigi. Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do rodziny ZAKSY – podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 28-latek dodał również, że razem z ZAKSĄ chce powalczyć o sukcesy porównywalne do tych z ostatnich złotych lat w historii klubu. – Zawsze stawiam sobie najwyższe cele, w związku z tym oczekiwania też są spore. Zdaję sobie sprawę, że ZAKSA to klub, który każdego roku ma dużo do udowodnienia. W ostatnich latach chłopaki zrobili świetną robotę, zostawiając serce na boisku zapracowali na to, żeby ten klub zyskał jeszcze większy szacunek. Przed nami niełatwe zadanie, ale wierzę że bardzo szybko się zaaklimatyzuję i razem powalczymy o obronę tytułów – przyznał Bartosz Bednorz.

Jak podkreślił Tuomas Sammelvuo reprezentant Polski bez wątpienia wzmocni skład naszego zespołu. – Pozyskaliśmy Bartosza, żeby wzmocnić drużynę. Przechodzi do nas z ligi, która nie jest tak mocna, jak PlusLiga, więc myślę, że będzie potrzebował trochę czasu żeby zaadaptować się do nowych warunków. Jest zdrowy, zmotywowany, jak wszyscy doskonale wiedzą to bardzo dobry zawodnik. Teraz ważne jest aby wprowadzać go krok po kroku do drużyny. Wierzę, że nasi zawodnicy przyjmą go miło w drużynie. Zdajemy sobie sprawę, że Bartosz potrzebuje trochę czasu, my go jednak nie mamy zbyt wiele, dlatego dość szybko rozpoczęliśmy wspólne treningi – powiedział trener Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Bartosz Bednorz dołączył już do drużyny, za nowym przyjmującym pierwszy trening w HWS „Azoty”. Debiutanckim meczem w barwach naszego klubu dla nowego przyjmującego będą prawdopodobnie poniedziałkowe derby Opolszczyzny.

Bartek – witamy w #ZAKSAfamily!

5 KOMENTARZE

  1. Jest takie powiedzenie że lepiej późno niż wcale pozyskano klasowego zawodnika .Strach pomyśleć jakie kontrakty pan Prezes z trenerem szykują na przyszły sezon

  2. Może chłop pobudzi to towarzystwo trochę do lepszej gry. Jeszcze trenera powinni spakować, bo nie pomaga drużynie podczas meczów. A na treningach to chyba grają w dwa ognie, patrząc na formę zespołu. Zaksa to się tylko osłabiać potrafi. Najpierw nie zatrzymali Kochanowskiego, który miał kapitalny sezon i był przede wszystkim młodym zawodnikiem, potem stracili Semeniuka a teraz trąbią na forach siatkarskich, że Huber do Jastrzębia idzie od nowego sezonu. Wykurował się ładnie i zamiast go zatrzymać to kolejnemu dadzą odejść. Już nie tylko nie potrafią wzmocnić zespołu ale nawet utrzymać klasowych zawodników. Bo co sezon podbierają nam tych najlepszych na swoich pozycjach, którzy są młodzi i zdolni. Ten prezes to chyba powinien robotę zmienić, bo człowieka szlak trafia patrząc co robią z tej drużyny. Był klasowy, młody i silny zespół a zostaniemy z samymi emerytami chyba na kolejny rok, bo reszta jest coraz słabsza.

  3. Ten transfer ratuje.trenera i prezesika Szpaczka oraz „Miśka”zobaczymy czy trener Sammelvuo potrafi wykorzystać w 100%B.Bednorza?

  4. Tej klasy zawodnik nie potrzebuje kilka tygodni na zgranie się z zespołem,kilka treningów z rozgrywającym i gra na swoim poziomie,oby trener go nie blokował w jego grze.Trener Sammelvuo jest najsłabszym ogniwem w trybie Zaksy!

  5. Co do Hubera byłby to nie fair play z jego strony,był leczony kilka miesięcy na koszt Zaksy a prezes Jastrzębia ma już Zaksę bis! Ewentualnie (?!)zamiana na Szymurę!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj