ZAKSA odkrywa karty: Paweł Zatorski nowym kapitanem, powrót Patryka Czarnowskiego

1

Po trzech latach przerwy do Kędzierzyna-Koźla powraca Patryk Czarnowski. O zakontraktowaniu środkowego klub poinformował dziś podczas konferencji prasowej poprzedzającej oficjalną prezentację drużyny. Zespół ma też nowego kapitana. Funkcję tę objął libero Paweł Zatorski.

Czarnowski trenował z zespołem Ferdinando de Giorgiego od rozpoczęcia okresu przygotowawczego. Doświadczony środkowy po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek pożegnał się z zespołem Jastrzębskiego Węgla i pozostawał bez klubu. W Kędzierzynie-Koźlu miał trenować tylko dla podtrzymania formy zanim nie znajdzie sobie nowego zespołu, ale okazało się, że zostanie w ZAKSIE na dłużej.

– Patryk trenował z nami od początku przygotowań. Prezentował dobrą formę i był wolnym zawodnikiem. Okazało się, że jest w zasięgu naszych możliwości finansowych, więc zdecydowaliśmy się podpisać z nim kontrakt – powiedział Ferdinando de Giorgi.

konferencja prasowa zaksa

Patryk Czarnowski występował już w naszej drużynie w latach 2010–2012. Po tym czasie powrócił do Jastrzębskiego Węgla. Dołączenie środkowego do zespołu de Giorgiego to świetna wiadomość dla kibiców ZAKSY. Na tej pozycji włoski szkoleniowiec kędzierzynian mógł mieć największy ból głowy. Do dyspozycji trenera ZAKSY do tej pory byli: Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Krzysztof Rejno oraz Maciej Polański. Dwaj ostatni to młodzi zawodnicy, którzy dopiero zbierają doświadczenie na ligowych parkietach. Wzmocnienie rywalizacji na pozycji środkowego z pewnością przyczyni się na lepszą grę naszego zespołu.

Dziś dowiedzieliśmy się również, kto będzie kapitanem drużyny w nowym sezonie. Szkoleniowiec kędzierzynian po konsultacjach z zawodnikami postanowił powierzyć tę funkcję Pawłowi Zatorskiemu. Libero naszej drużyny był jednym z najjaśniejszych punktów ZAKSY w minionym sezonie. Jego zastępcą będzie Dominik Witczak.

1 KOMENTARZ

  1. Patryk jest bardzo sympatycznym człowiekiem i mam przeczucie, że będzie chciał pokazać w tym sezonie Zaksie, że dobrze zrobiła, że w niego zainwestowała.
    Paweł Zatorski, wiecznie uśmiechnięty, mega pozytywny gość. W zeszłym ciężkim sezonie, niesamowity walczak, wojownik, lider.
    Ma zadatki na kapitana. Czuję, że chłopaki zewrą poślady i postarają się o Mistrza.

Skomentuj