Zaksa nie zwalnia tempa. Mistrzowie Polski pokonali Cerrad Czarnych Radom. ZDJĘCIA

4

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną passę na parkietach PlusLigi. Mistrzowie Polski pokonali dziś przed własną publicznością Cerrad Czarnych Radom 3:0 i bez straty punktu prowadzą w ligowej tabeli.

Już od początku spotkania zarysowała się przewaga naszego zespołu. W pierwszych akcjach radomianie dwukrotnie dali się złapać na blok naszej drużyny i Zaksa objęła prowadzenie. W połowie seta przewaga miejscowych zaczęła rosnąć i stało się jasne, że pierwsza partia padnie łupem podopiecznych Andrei Gardiniego.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przewagi Zaksy. Czteropunktowe prowadzenie najwyraźniej uśpiło mistrzów Polski, którzy pozwolili rywalowi na odrobienie strat. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami zaciętej końcówki Zaksa wrzuciła wyższy bieg i od stanu 21:20 zdobyła cztery punktu z rzędu, wygrywając kolejnego seta.

Trzecia partia rozpoczęła się od niespodziewanej przewagi gości, ale gospodarze bardzo szybko odrobili straty. Przez kilka minut trwała wyrównana walka, ale końcówka należała do Zaksy. Mistrzowie Polski obronili kilka piłek setowych i zwyciężyli do 28, a cały mecz 3:0.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:20, 30:28).

4 KOMENTARZE

  1. Przekroczony powiadasz ? To jest to co pisałem w innym artykule zwiazany z wydaniem miliona złotych na muzeum w bunkrze w Blachowni bo jestem za wydaniem pieniędzy na ratowanie zdrowia naszego .
    Ale jakiś mądry nie zrozumiał ogólnego wezwania mojego a tylko nawiązał do pieców .

    • Zrozumiałem bardzo dobrze, po prostu uznałem że to wynik błędnej gramatyki i wcale nie napisałeś takich głupot, niestety jednak właśnie o to Ci chodziło. Więc wyjaśnij mi: jak chcesz wydatkować pieniądze na walkę z benzenem? W co byś „zainwestował” w sytuacji kiedy istnieją publiczne instytucje i procedury które powinny już dawno ten problem rozwiązać? Jakie spółki/firmy/stowarzyszenia/organizacje powołałbyś do życia obok już istniejącego komitetu ds. jakości powietrza przy radzie miasta? Trzeba zwyczajnie określić truciciela, nałożyć karę i zobowiązać do modernizacji procesu odpowiedzialnego za wypuszczanie dużych ilości benzenu w powietrze, pod groźbą dalszych kar. Ale do tego nie trzeba żadnych specjalnych nakładów, bo wszelkie instrumenty już istnieją. Nawet jedna z lokalnych redakcji pokazała już raz jakie to jest proste, ale potem dostali list z czymś co należało by nazwać pogróżkami i teraz jest cicho.

Skomentuj