Zaksa nie zwalnia tempa. Kędzierzynianie pokonali ekipę Indykpolu AZS Olsztyn. ZDJĘCIA

1

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli 15. zwycięstwo w sezonie ligowym. Wicemistrzowie Polski ograli na własnym parkiecie zespół Indykpolu AZS Olsztyn 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli kędzierzynian, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Goście tylko na początku dotrzymywali kroku naszym siatkarzom, z upływem czasu przewaga ekipy Gardiniego rosła i Zaksa wygrała do 18.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć od rywala i kibice zgromadzeni w hali Azoty oglądali pasjonującą końcówkę. Zaksa miała kilka szans na wygranie seta, obroniła też pięć piłek setowych, ale szósta padła łupem gości, którzy wygrali do 33 i wyrównali stan meczu.

Podrażnieni gospodarze od początku trzeciego seta grali lepiej i pewnie wygrali do 20. W kolejnej odsłonie wydawało się, że scenariusz powtórzy się, ale niespodziewanie olsztynianie odrobili straty i na tablicy był wynik 21:21. Kędzierzynianie w samej końcówce podkręcili tempo i zasłużenie wygrali do 22, a cały mecz 3:1.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:18, 33:35, 25:20, 25:22).

1 KOMENTARZ

Skomentuj