ZAKSA nie zagra z Dynamem? Twarde stanowisko prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego

9

Wszystko wskazuje na to, że planowane starcie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z ekipą Dynama Moskwa nie dojdzie do skutku. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski poinformował, że wobec rosyjskiej napaści na Ukrainę nie widzi on możliwości, aby polskie zespoły miały rywalizować z Rosjanami.

Broniąca tytułu mistrzów Europy ZAKSA w ćwierćfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów miała zmierzyć się z Dynamem Moskwa. Prezes PZPS Sebastian Świderski skierował do władz światowej i europejskiej federacji siatkarskiej list, w którym kategorycznie wykluczył możliwość rywalizacji naszych siatkarzy i siatkarek z ekipami z Rosji.

Szanowny Panie Prezydencie!

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, środowiska Polskiej Siatkówki oświadczam, że wobec inwazji na Ukrainę nie widzimy obecnie możliwości rywalizacji sportowej z drużynami z Rosji i państw popierających agresję Kremla.

Nasze stanowiska motywujemy względami moralnymi i  troską o bezpieczeństwo polskich sportowców. Nie możemy pozostawać obojętni wobec bezprecedensowej agresji, której ofiarą pada dziś Ukraina.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że nie obarczamy rosyjskich sportowców odpowiedzialnością za działania ich władz państwowych, ale nie możemy pozostawać obojętnymi wobec ofiar konfliktu. Stańmy razem solidarni wobec naszych Przyjaciół z Ukrainy.

Z poważaniem

Sebastian Świderski
Prezes Zarządu

Polski Związek Piłki Siatkowej

Pismo FIVB eng

 

9 KOMENTARZE

 1. ???? BRAWO !!!! ?????
  W większości krajów podnosi się fala WSZELKICH protestów przeciwko Rosji i Putinowi. ???
  ?
  Tylko tak DALEJ !!! ???
  ?

 2. Może by opolska MN zaapelowała do swojego kanclerza żeby nie robił sobie jaj tylko uruchomił rzeczywiste sankcje przeciwko Rosji, uruchomił pomoc dla uciekinierów ukraińskich przebywających w Polsce i natychmiast (bo za kilka dni może być za późno) przekazał kilka pociągów broni i środków medycznych dla Ukrainy.
  Ja niestety mam wrażenie, że pan kanclerz Olaf Scholz gra na czas aby klepnąć za kilka dni jako fakt dokonany zabór Ukrainy przez Rosję.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj