ZAKSA nagrodzona Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji jako Ambasador Spraw Polskich

5

ZAKSA S.A. została wyróżniona Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji 2021 w kategorii Ambasador Spraw Polskich. Nagroda przyznawana jest przez Opolską Izbę Gospodarczą.

Laury Umiejętności i Kompetencji to coroczne wydarzenie, a przyznawane nagrody mają wymiar europejski. W gronie wyróżnionych znajdują się osoby, które swoją działalnością, innowacyjnymi pomysłami wyróżniły się w sferze biznesowej. Wyróżnienia przyznawane są także instytucjom, które poprzez swoją działalność wytyczają nowe ścieżki rozwoju, a także reprezentujące tzw. trzeci filar wybitne indywidualności, autorytety moralne, ludzie nauki, kultury i sztuki.

Przyznawanie Laurów Umiejętności i Kompetencji to wydarzenie, które trwale wpisało się w kalendarz istotnych wydarzeń na Opolszczyźnie. Nagrody przyznawane są regularnie od 1992 roku. Instytucjami zaangażowanymi w wyłanianie kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia są regionalne Izby Gospodarcze w Katowicach, Opolu, Bielsku-Białej i Częstochowie i powoływana co roku kapituła.

ZAKSA S.A została wyróżniona w kategorii „Ambasador Spraw Polskich”, docenione zostały znakomite wyniki Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na arenie międzynarodowej. Wygrywając elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów w 2021 r. nasz zespół bez wątpienia przyczynił się do promocji polskiej siatkówki i naszego regionu w Europie.

Jubileuszowa gala, podczas której przyznano wyróżnienie dla naszego klubu, odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Wręczenia Platynowego Lauru „Ambasador Spraw Polskich” dokonali: wojewoda opolski Sławomir Kłosowski i przewodniczący Kapituły Konkursowej prof. dr hab. Marian Duczmal. Nagrodę w imieniu ZAKSA S.A. odebrali: prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Paweł Stańczyk oraz prezes ZAKSA S.A. – Piotr Szpaczek.

– Jako właściciel i główny sponsor ZAKSY mamy wiele powodów do dumy. Klub, który jest częścią Grupy Azoty, znakomicie reprezentuje nas i promuje naszą markę w otoczeniu krajowym i międzynarodowym. Drużyna – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – już w tym momencie zasługuje na miano legendy, a z pewnością ma przed sobą szereg kolejnych sukcesów i trofeów do zdobycia – ocenia Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

– Dziękujemy za docenienie naszej pracy i sportowych sukcesów drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w 2021 roku. Słowa uznania należą się przede wszystkim sponsorowi strategicznemu i właścicielowi Klubu – Grupie Azoty ZAK S.A., miastu Kędzierzyn-Koźle i wszystkim sponsorom oraz partnerom klubu za wieloletnie wsparcie, bez którego nie bylibyśmy teraz w miejscu, w którym jesteśmy. Jako ambasador naszego regionu zrobimy wszystko, aby również w tym roku godnie reprezentować Opolszczyznę w kraju i na arenie międzynarodowej – dodaje Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A.

5 KOMENTARZE

  1. Naprawdę nie mógł odebrać nagrody któryś z super chłopaków Zaksy?Czym się pan Szpaczek wsławił?Może niech podwyżkę załatwi,by Kamil nie włóczył się po włoskich klubach.

  2. Smieszna instytucja z śmieszną nazwą
    Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji 2021 w kategorii Ambasador Spraw Polskich.
    Czy tylko ja widzę tę zabawną i wymyślną nazwę??
    Opolska Izba Gospodarcza kasę zgarnia od frajerów,m.in.ZAK he he ,ja piernicze.

  3. To kiedy niby te 200 procent robił. A wymyślacze nazw chyba kasę biorą za te neologizmy czy jak je zwał.Im dłuższa,tym droższa.

Skomentuj