Zaksa gra o trzeci z rzędu tytuł mistrzów Polski. Dziś pierwszy mecz ze Skrą Bełchatów

0

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle dziś wieczorem przystąpią do finałowej batalii o zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Broniący mistrzowskiego tytułu zespół Andrei Gardiniego zmierzy się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów.

Pierwsze spotkanie o złote medale PlusLigi rozegrane zostanie w Bełchatowie. Skra w drodze do finału w dwóch meczach ograła Trefla Gdańsk, choć Mariusz Wlazły i jego koledzy musieli mocno się napracować, aby ograć ekipę znad morza. Zaksa w półfinale wyeliminowała Indykpol AZS Olsztyn.

W tym sezonie ligowym oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. 30 grudnia kędzierzynianie wygrali na własnym parkiecie 3:1, 14 kwietnia górą była Skra, która pokonała grających w niepełnym składzie mistrzów Polski 3:0.

Mecz w Bełchatowie rozpocznie się o godzinie 20.30. Transmisję na żywo przeprowadzi telewizja Polsat Sport. W sobotę rywalizacja przeniesie się do Kędzierzyna-Koźla. Jeśli żadnemu z zespołów nie uda się odnieść dwóch zwycięstw, mistrza ligi wyłoni niedzielny mecz w hali „Azoty”.

 

Skomentuj