Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie ligowym. W meczu na szczycie wicemistrzowie Polski ograli na własnym parkiecie drużynę Jastrzębskiego Węgla.

Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron siatki. Od stanu 9:10 Zaksa wygrała pięć piłek, w czym ogromna zasługa świetnie spisującego się w polu zagrywki Łukasza Kaczmarka. Rozpędzeni kędzierzynianie z biegiem czasu zwiększali prowadzenie, wygrywając do 18.

Więcej emocji zapewniła kibicom druga odsłona. Lepiej w seta weszli goście, którzy początkowo mieli niewielką przewagę, ale Zaksa odrobiła straty i ponownie oglądaliśmy wyrównane widowisko. Decydująca była końcówka seta, w niej zespół Gardiniego grał skutecznie w obronie i punktował z kontrataku. Seta zakończył punktowym atakiem Łukasz Wiśniewski i gospodarze wygrali do 22.

W trzeciej partii wyrównana gra toczyła się tylko do połowy seta. Od stanu 13:13 wicemistrzowie Polski wywalczyli pięć oczek i tylko najwięksi optymiści mogli liczyć na to, że jastrzębianie wrócą do gry. Mimo ambitnej postawy gości tak się jednak nie stało i Zaksa wygrał do 20, a cały mecz 3:0. Kędzierzynianie pozostają liderem rozgrywek i jedynym zespołem z kompletem zwycięstw. MVP spotkania został wybrany Paweł Zatorski.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:22, 25:20).

Skomentuj