wtorek, 23 kwietnia 2024 23:32

ZAKSA górą w derbach Opolszczyzny! Mistrzowie Polski wzięli rewanż na PSG Stali Nysa. FOTOREPORTAŻ

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w trzech setach PSG Stal Nysę. Kędzierzynianie tym samym zrewanżowali się tym samym ekipie z południa Opolszczyzny za porażką w pierwszej rundzie sezonu.

Oba zespoły przystępowały do dzisiejszego starcia w dobrej formie, ale faworytem byli mistrzowie Polski, którzy po bolesnej porażce w pierwszym spotkaniu mieli szczególną motywację. W wyjściowej szóstce ZAKSY miejsce obok Olka Śliwki zajął Adrian Staszewski, Bartosz Bednorz obserwował poczynania swoich kolegów z kwadratu dla rezerwowych. Pierwszy set rozpoczął się po myśli gości, którzy wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie, ale ZAKSA odrobiła straty. W końcówce od stanu 22:22 trzy wymiany wygrał nasz zespół i to gospodarze objęli prowadzenie.

Druga odsłona to już większa przewaga kędzierzynian. Świetnie na środku radził sobie David Smith, w ataku rozkręcał się Łukasz Kaczmarek wspierany przez Śliwkę i Staszewskiego, co zaowocowało pewną wygraną ZAKSY do 19.

W trzecim secie ambitni gracze z Nysy raz jeszcze zerwali się do walki i przez kilka minut obserwowaliśmy wyrównaną grę, a oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu. W połowie seta świetną serię na zagrywce zanotował Olek Śliwka i to gospodarze przejęli inicjatywę. ZAKSA nie wypuściła już przewagi i wygrała 3:0, rewanżując się rywalom za porażkę z jesieni. MVP spotkania wybrany został kapitan mistrzów Polski, Olek Śliwka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGS Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:19, 25:21).

Fotoreportaż: Michał Natyna