Zakończył się remont ścieżki rowerowej po wale. Tak się teraz prezentuje [ZDJĘCIA]

13

Szutrową nawierzchnię i betonową kostkę zastąpił dywanik z asfaltu. Podróż na dwóch kółkach z Pogorzelca do Koźla będzie szybsza i zdecydowanie bardziej komfortowa.

Prace zlecone przez urząd miasta trwały od połowy maja. Rowerzyści od lat domagali się uporządkowania ścieżki, która jest najkrótszą drogą łączącą Pogorzelec z Koźlem. Do tej pory ścieżka była częściowo szutrowana, a w części wyłożona starą kostką z betonu, przez co podróż nią nie należała do najprzyjemniejszych.

Jak poinformował magistrat, prace na trakcie są na finiszu, inwestycja czeka na ostatnie szlify i końcowe odbiory.

13 KOMENTARZE

 1. gdzie jakieś stanowisko naprawy rowerów, jakaś pompka, jakaś wiata dla ludzi starszych żeby na chwile schować się przed upałem? proponuję władzom przejechać się rowerem poza „miasto” i zobaczyć jak może wyglądać ścieżka rowerowa, KK stać tylko na kilka centymetrów ubitych kamieni i na to asfalt, no i oczywiście „remont” trwał miesiące, miasto walczy o miano rowerowej stolicy polski a w radzie „awarii” stacja naprawy maszyny jest na dworcu PKP albo na Wyspie, przy takiej inwestycji nikt nie wpadł na pomysł nowej stacji w połowie wału? brawo miasto możliwości…

  • W domu sobie rower napraw, a nie na ścieżce, lub oddaj do serwisu, co jeszcze, może Ci prysznic zamontować, wpierw trochę kultury jazdy a nie jak święte krowy prosto pod samochód,, nim się wjedzie na przejście trzeba trochę popatrzeć, a nie prosto pod auto

   • ileż frustracji wylane w tak krótkim zdaniu, myślę że musisz czasem wsiąść na naprawiony w domu rower dla relaksu, pojeździć bez celu i na końcu w domu wziąć prysznic bo ta kumulacja żółci i stresu cię zabije mistrzu kultury wszelakiej….

  • Tym złomem, który posiadasz, Tomie, to ty się nawet nie wybieraj do Biedry po piwo.
   Albo woź z sobą zapasowe koła, pedały, łańcuch, klucze, imadło itp.

 2. Witam. Jeżdżę tą ścieżką i mam nadzieję, że przed odbiorem wykonawca poprawi odcinek z Koźla, na długości ok 300 m. Jest złej jakości. Pozostałe mniej więcej 2/3 ścieżki bardzo fajnie :)

 3. Hallo! Przecież był odbiór, to znaczy że wszystko jest zgodne z normami i standardami wykonawczymi w matolkowie. Nie pierwszy i ostatni asfalt położony byle jak w mieście możliwości, no cóż może nadzór jeździ wozem terenowym a kierowca ma soczewki +12.

 4. Przestańcie narzekać. Jechałem tamtędy w niedzielę i jest kolosalna różnica. Wszystko na +, choć trochę wąsko. Część ścieżki nie była jeszcze w niedzielę skończona i to było mega porównanie jazda po asfalcie, a jazda po tym cholernych kamieniach. Na pewno będę korzystał. Poza tym trasa wśród zieleni.

 5. Czy ścieżka będzie „jutro” tak samo wyglądała jak na zdjęciach czy podobnie jak inne zawalona kamykami, liśćmi, gałązkami, zdarza się że i odłamkami szkła? Czy może od czasu do czasu wjedzie na nią zamiatarka? Piasku raczej nie powinno być ze względu na ukształtowanie samej trasy.

Skomentuj