„Zakochaj się w KK” przy lokomotywie. Urząd miasta ogłosił przetarg na wykonanie napisu

37
Tak wyglądać ma napis przy lokomotywie. Ilustracja z dokumentacji przetargowej.

Na skwerze Kolejarzy pojawi się kolejna atrakcja – duży podświetlony napis „Zakochaj się w KK”. Urząd miasta ogłosił już przetarg na jego wykonanie.

Spory teren przy ulicy Traugutta w ścisłym centrum Kędzierzyna jeszcze kilka lat temu był zupełnie niezagospodarowany. Wraz z przebudową alei Jana Pawła II zdecydowano, że powstanie tam skwer, którego główną atrakcją będzie odrestaurowania zabytkowa lokomotywa – pomnik upamiętniający wkład kolejarzy w rozwój miasta. Później rada miasta formalnie ustanowiła dla skweru nazwę, pojawiły się ławki i stoliki z planszami do gier, a ostatnio także rzeźba koziołka, oczywiście w kolejarskim mundurze. To jednak nie koniec zmian. Na skwerze, tuż obok lokomotywy, pojawi się także duży napis „Zakochaj się w KK” z literą „o” w kształcie serca.

Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie podświetlanej instalacji. Do wykonawcy należeć będą zarówno prace projektowe, jak i wykonanie napisu.

Na oferty firm urząd czeka do 17 września. Jeśli wykonawca zostanie wybrany, będzie miał maksymalnie 7 miesięcy na całościową realizację zadania. Jeśli wszystko odbędzie się bez przeszkód, napis będzie gotowy wiosną przyszłego roku.

37 KOMENTARZE

 1. Czy ci w urzędzie oczadzieli ? Kreatywność nie jest ich dobrą stroną. Już wystarczy że to miasto to jedno dziadostwo nazywane miastem możliwości tyle że nie wiadomo jakich. A jeśli za dużo pieniędzy magistrat ma to są naprawdę ważniejsze rzeczy do zrobienia niż to coś. Zacznijcie używać mózgów radni i władzo !

 2. Powinno być takie hasło.”Zakochaj się w benzenie,smrodzie chemicznym ,albo odjedź stąd jak najdalej.”Urzędnicy ,weźcie się porządnie do roboty ,a nie wymyślajcie coś na poziomie przedszkola.

 3. „Zakochaj się w KK”. Gdzie nie ma nowych miejsc pracy, nie ma nowych mieszkań, przyszłość mieszkańców nie jest taka różowa jak się urzędasom wydaje. Tu za te zatrute środowisko powinniśmy my mieszkańcy mieć dopłatę że jeszcze chcemy w tym pierdziszewie mieszkać. Pani Nowosielska i jej świta jest jakaś odrealniona. Wszędzie tylko bryluje ale najprostszych ubytków i uszkodzeń w infrastrukturze miejskiej nie potrafi zrobić. Wydaje się pieniądze społeczne na takie wręcz dziecinne pomysły które i tak nie pomogą temu umierającemu miastu. Apropo infrastruktury… Jakiś czas temu zresztą to było w artykułach KK24 były konsultacje z mieszkańcami ulic Złotniczej, Sybiraków i Sienkiewicza w sprawie przeprowadzenia ich remontu. I co z tym dalej ? Po za tym przebudowy chodników przydały by się na ulicach Planetorza i Poniatowskiego gdyż można sobie połamać nogi. A więc pani prezydent i rado wydawajcie mądrze nie swoje pieniądze tam gdzie jest potrzeba społeczna a nie na jakieś bzdury nikomu nie potrzebne.

 4. Zakocha się w benzenie :)
  Juz mogli tej lokomotywy nie oszpecać.
  Lokomotywa ładnie się prezentowała i to był strzał w dziesiątkę ale ktoś musiał zabłysnąć.

 5. Lokomotywa świetna. Można uczyć dzieciaki wiersza, piosenki, pięknie pomaga. Koziołek wspaniały, ma akcesoria kolejarskie świetnie ukazane.
  A napis? Przypomina niespełnioną mamuśkę, która robi córce makijaż i zmusza ją do zakładania toalety krępującej ruchy. Dziewczynka wstydzi się, ale cóż…

 6. Niech mi ktoś powie, że to jest trolling… albo nie wiem, że dzisiaj jest Prima Aprilis…. Naprawdę nie ma już żadnych problemów w tym mieście wymagających inwestycji? NAPRAWDĘ? No ręce opadają….

 7. Kolejna fire ka kogoś znajomego zgarnie z jakieś 200 – 300 tyś za wykonanie takiego badziewia. A wszystko pewnie w majestacie prawa i oryginanych faktur.
  Tak jak „piękne” graffiti pod wiaduktem.

 8. No dobra też lubię swoje miasto. Kocham bo tu się urodziłem i tu mieszkam. Jednak naprawdę nie ma innych powodów aby darzyć to miasto sympatią a co dopiero kochać…

  • albo Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pozdrawiają mieszkańców następujących miast: i tu można wymienić te miasta. Napis podświetlany byłby dzięki temu najdłuższy na świecie i trafiłby do księgi rekordów a do niej zdjęcie lokomotywy i rady miasta uśmiechniętej i dumnej.

 9. Ja nawet nie jestem miejscowy, zawsze was popieralem KK, bo miasto z ktorego pochodze to dopiero GNOJ! dlatego wole poprzec was , nawet trescia ktora sie rozplynie w eterze, ale to co sie u was wyrabia to kpina , mieszkancy KK!!

 10. Składy to jedno, za chwilę nie będzie kogo wozić z i do miasta niemożliwości a zamiast przyciągać inwestorów i naprawiać drogi robi się cyrk w centrum miasta, proszę przejechać się Kłodnicką czy Szymanowskiego gdzie dziury mają po15/20 cm. głębokości i nikt z tym nic nie robi a pieniądze idą na gazową która jest w dobrym stanie. Jeśli zaznaczam jeśli inwestor wróci do portu będzie za późno na generalny remont tych dróg a teraz przy zamkniętym moście ruch przez te drogi jest o połowę mniejszy. No cóż jaka władza takie drogi, choć jak widzę jakie pieniądze wyciągają małe gminy na remonty to jestem w szoku ze da się a u nas nie da się.

   • A czy to ważne do kogo należy droga? Ważne na chwilę obecną jest jej stan który zaczyna w niektórych miejscach przypomina tor przeszkód rozjeżdżany przez dwie firmy które prują nią po kruszywo, powtórzę jeszcze raz, jest jedyną taka okazja aby porządnie wykonać wyjazd z pod mostu i skrzyżowanie z Szymanowskiego ze względu na dużo mniejszy ruch po zamknięciu mostu. Tak ja zdaje sobie sprawę że mostowa jest ważniejsza dla rowerzystów ale nie jest to droga która że względu na małe wiadukty odbywa się ruch samochodów ciężarowych, no ale cóż jaka władza takie drogi. Rząd daje pieniądze na modernizację a u nas droga na Gliwice tragedia do granicy województwa, dojazd do ronda z 38 dramat, a wylot 423 to katastrofa na prawie całej długości aż do autostrady i to są drogi którymi odbywa się ruch na osi wschód zachód i nie zmieni tego budowana obwodnica no ale cóż miejska władza wie lepiej.

Skomentuj