ZAK wsparł finansowo strażaków. Komenda będzie mieć lepszy system alarmowania

0

Grupa Azoty ZAK S.A. kolejny raz wsparła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki darowiźnie od firmy chemicznej strażacy rozbudują system alarmowania oraz wyremontują bramę wjazdową do jednostki na terenie osiedla Azoty.

Tym razem na konto komendy powiatowej trafiło 40 tysięcy złotych przekazane przez największą firmę w regionie w formie darowizny.

– Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera wiele projektów mających na celu poprawę poziomu życia i bezpieczeństwa mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Jako przedsiębiorstwo produkcyjne mamy świadomość tego, jak ważne w realizacji tej misji są sprawne, nowoczesne systemy alarmowe i działalność straży pożarnej. Stąd decyzja o wsparciu Komendy Powiatowej PSP, z którą od lat współpracujemy na rzecz społeczności lokalnej i jest to współpraca wzorcowa – mówi Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Przekazane przez Grupę Azoty ZAK fundusze zostaną spożytkowane na remont bramy wjazdowej przy sąsiadującej z zakładami jednostce nr 1 oraz rozbudowę zintegrowanego systemu alarmowania komendy.

– To system, który spina nasze stanowisko kierowania ze stanowiskiem w JRG nr 1 w Azotach. Dzięki niemu wyeliminujemy czynnik ludzki przy dysponowaniu na wyjazdy, co usprawni naszą pracę i przyspieszy czas działania. Po nadejściu sygnału system będzie automatycznie wyświetlał komunikat o rodzaju zdarzenia, zapalał światła w garażu i otwierał bramy wjazdowe – opowiada brygadier Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Skomentuj