ZAK pamięta o emerytach. Wigilijne spotkanie Azotowego Klubu Seniora. ZDJĘCIA

0

Jak co roku Grupa Azoty ZAK S.A. zorganizowała świąteczne spotkanie dla emerytowanych pracowników firmy. Było ono okazją do złożenia sobie życzeń, wspomnienia dawnych lat oraz zapoznania się z bieżącą sytuacją w zakładach.

Tradycyjnie już spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony byłych pracowników, którzy licznie przybyli do sali kinowej Domu Kultury „Chemik”.

Witając uczestników spotkania, prezes Grupy Azoty ZAK S.A. podkreślił ogromny wkład emerytowanych pracowników w rozwój firmy. – To wszystko, co dzisiaj dzieje się wokół nas, dzieje się tylko i wyłącznie dzięki państwu. Dzięki waszemu zaangażowaniu – zarówno służbowemu, jak i pozasłużbowemu, bo pracownicy bardzo często dają z siebie dużo więcej niż to, do czego zobowiązują ich przepisy kodeksu pracy– powiedział Paweł Mortas.

Emerytowani pracownicy firmy mieli okazję zapoznać się z jej bieżącą kondycją.

– Ten rok udaje nam się zamknąć dobrymi wynikami i mamy bardzo ciekawy scenariusz na przyszły rok. ZAK jako jedyna spółka w grupie ma więcej sprzedaży produktów innych niż nawozy. Pokazujemy, że oprócz naszej koronnej działalności, którą jest sprzedaż nawozów, potrafimy również sprzedawać nasze produkty chemiczne. Analitycy oraz nasze otoczenie postrzegają nas jako spółkę, która w tych trudnych czasach może poradzić sobie zarówno w Polsce, jak i na świecie – relacjonował Paweł Mortas.

Po złożeniu życzeń przez prezesa Grupy Azoty ZAK S.A. głos zabrał ksiądz Piotr Adamów, proboszcz parafii w Azotach: – Zakłady Azotowe to nie tylko teraźniejszość, ale też wszystko to, co już było, czyli wy. Bogu dzięki w Grupie Azoty jest tak, że nie tylko się patrzy do przodu, ale też ma się na uwadze, że obecny dorobek z czegoś wynika.

Stałym punktem w corocznych spotkaniach wigilijnych jest przemówienie Alojzego Szali, najstarszego emerytowanego pracownika firmy, który i tym razem podzielił się refleksjami z młodszymi kolegami i koleżankami. Uczestnicy wydarzenia mieli też okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu młodych artystów ze Studia Piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury, a następnie udali się na świąteczny poczęstunek.

Skomentuj