Zajezdnia MZK bez tajemnic. Dzieci poznawały komunikację miejską „od kuchni”. ZDJĘCIA

0

Tajemnicza piwnica, zbiorniki z paliwami, gigantyczna myjnia i ogromne kanały naprawcze, a wszystko to uwieńczone przejażdżką najnowszym autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu. Atrakcji dla dzieci było sporo, a odkrywanie świata, którego nie ma okazji zobaczyć na co dzień, wciągnęło nawet rodziców. MZK zorganizował dla najmłodszych mieszkańców miasta wycieczkę po zajezdni.

Na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu najmłodsi mieszkańcy miasta mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w zajezdni autobusowej. Dzieci zwiedziły tajemniczą piwnicę, zobaczyły kanały naprawcze, myjnię autobusową, posłuchały historii MZK i przejechały się najnowszym autobusem.

– W pierwszej połowie lipca podaliśmy informację o udostępnieniu naszej zajezdni najmłodszym. To już druga edycja takiej wycieczki w naszej firmie. Obiecujemy, że jeśli tylko będzie zapotrzebowanie, zorganizujemy ją po raz kolejny. Chcemy pokazać, jak duży sztab ludzi pracuje nad tym, aby naszym mieszkańcom jeździło się coraz lepiej – mówi Arkadiusz  Deierling z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Bez wątpienia dla dzieci najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki była przejażdżka najnowszym autobusem MZK.

– Przyszłam tu z córką, zabrałyśmy też kuzynkę i kuzyna. Bardzo im się podobały zbiorniki z paliwami, tajemnicza piwnica i oczywiście przejażdżka autobusem. To fajny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi w wakacje – mówi Emilia Stadnik, mieszkanka Kędzierzyna-Koźla.

Skomentuj