Zagraniczni przewoźnicy wpadli w Reńskiej Wsi. Dwie ciężarówki nie nadawały się do dalszej jazdy

0

Podczas rutynowych czynności, prowadzonych 10 maja br. na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektor z kędzierzyńsko–kozielskiego Oddziału WITD w Opolu zatrzymał do kontroli pojazd węgierskiego przewoźnika, w którym opona w naczepie była uszkodzona w takim stopniu, że nie nadawała się do dalszej jazdy, następnie pojazd należący do przewoźnika rumuńskiego, którego stan techniczny również nie kwalifikował do dalszej jazdy. 

Przeprowadzona kontrola stanu technicznego rumuńskiego pojazdu wykazała fatalny stan techniczny, zarówno ciągnika siodłowego, jak i naczepy. W ciągniku stwierdzono pęknięcia obu tarcz hamulcowych na osi kierowanej na całej ich szerokości, natomiast w naczepie uszkodzenie dwóch opon (widoczny uszkodzony kord opony na całym obwodzie). Ponadto stwierdzono inne naruszenia z ustawy o transporcie drogowym, jak i z zakresu obsługi tachografów.

W związku z powyższym w obydwu przypadkach zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Wobec przedsiębiorców wszczęte zostały postępowania administracyjne, zagrożone kwotą kary 7 050 zł. Na kierujących nałożono mandaty karne w kwocie 500 zł. Za ujawnione nieprawidłowości, odpowiedzialność poniosą również zarządzający transportem.

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj