Zagrają o przełamanie złej passy. ZAKSA gości u Akademików z Olsztyna

0

W spotkaniu 21. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się na wyjeździe z zespołem AZS-u Olsztyn. Czy po budującej wygranej nad tureckim Arkasem Izmir, uda się przełamać złą serię w rozgrywkach ligowych? O tym przekonamy się już dziś popołudniu.

Obie drużyny w bieżącym sezonie spisują się grubo poniżej oczekiwań. Gospodarze sobotniego starcia z dorobkiem 14 punktów wyprzedzają jedynie ekipę Banimeksu Będzin. O formie ligowej kędzierzynian najlepiej świadczy wynik ich ostatniego spotkania, w którym to ZAKSA uległa na wyjeździe właśnie czerwonej latarni ligi z Będzina.

Olsztyńska hala „Urania” od lat jest bardzo ciężkim terenem dla naszego zespołu. W żadnym z trzech ostatnich sezonów ekipie z Kędzierzyna-Koźla nie udało się w lidze zwyciężyć w stolicy Warmii. Mimo słabej ligowej formy ZAKSY są jednak powody do optymizmu. W czwartek kędzierzynianie, grając w mocno okrojonym składzie zdołali w złotym secie wywalczyć awans do rundy challenge Pucharu CEV. Jak donosi oficjalna strona internetowa naszego zespołu, już dzisiaj do gry powrócić może kilku kluczowych graczy.

Pragniemy poinformować, iż trener Sebastian Świderski w dniu dzisiejszym przekazał władzom klubu informację, że na mecz z drużyną INDYKPOL AZS Olsztyn do dyspozycji trenerów będą wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Pawła Gryca i Grzegorza Boćka – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie ZAKSY.

W ostatniej kolejce zespół z Olsztyna gładko uległ na wyjeździe Jastrzębskiemu Węglowi. Dwa tygodnie wcześniej Akademicy pokazali jednak, że na własnym terenie potrafią urwać punkty najlepszym ekipom pokonując 3:2 Resovię Rzeszów. Jeśli kędzierzynianie chcą wrócić do domu z punktami, z pewnością będą musieli zaprezentować się o wiele lepiej niż w spotkaniu z Banimeksem. Mecz w hali „Urania” rozpocznie się o godzinie 17.00.

Skomentuj