Zaczaił się pod bankomatem i z kastetem w ręku zażądał wydania pieniędzy

6

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 22-latka podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna miał grozić kastetem i żądać pieniędzy. Na wniosek prokuratora zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz zakaz opuszczania miejsca pobytu. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia w godzinach wieczornych w jednej z miejscowości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dyżurny z Komisariatu Policji został poinformowany, że nieznany sprawca miał grozić mężczyźnie kastetem. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili to zdarzenie. Zgłaszający poinformował ich, że po wybraniu gotówki z bankomatu, zauważył obok swojego samochodu mężczyznę. Gdy podszedł bliżej napastnik grożąc mu kastetem zażądał jego pieniędzy. Pokrzywdzonemu udało się uciec do samochodu i powiadomić policję.

Funkcjonariusze szybko ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Następnego dnia zatrzymali 22-latka podejrzanego o dokonanie tego czynu.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz zakaz opuszczania miejsca pobytu. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

6 KOMENTARZE

    • Nie jestem rzeźnikiem z mięsnego, czasem używam broni bohatera granego przez Danny Trejo, ale nie lubię krwi więc generalnie wolę strzelanie.

Skomentuj