Zabrała mieszkańców w świat tańca i muzyki. Spotkanie podróżnicze z Renatą Matusiak

0

Renata Matusiak to nauczycielka z Kędzierzyna-Koźla, która znana jest ze swoich odważnych podróży. Zwiedziła samotnie wiele krajów uznawanych za niebezpieczne i wciąż zwiedza kolejne. Tym razem zaprosiła mieszkańców miasta na wycieczkę po równiku. 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie podróżnicze z Renatą Matusiak „Rok na równiku”. Podróżniczka zabrała uczestników w niezwykłą podróż po położonym na równiku kraju, podzielonym na Amazonię, Andy, wybrzeże Pacyfiku i wyspy Galapagos.

Zapraszam na środek świata, na równik. To własnie na tym równiku spędziłam w sumie rok. W niecałe dwie godziny zabiorę w tę podroż wszystkie osoby, które dziś tu przyszły. W mojej prezentacji jest zbiór różnych podróży, z których dowiemy się między innymi, co się dzieje w Ekwadorskich Andach – opowiada Renata Matusiak.

Odważna podróżniczka opowiedziała o życiu rodzimych mieszkańców, o ich problemach, codziennych troskach i radościach. Świat na równiku widziany jej oczami można było zobaczyć na zdjęciach i prezentacji multimedialnej.

Skomentuj