Zabójca ze Śródmieścia stanie przed sądem. Podczas libacji śmiertelnie ugodził nożem kolegę

2

Pomimo panującej w kraju sytuacji związanej z szerzącym się wirusem i szeregu ograniczeń w życiu społecznym i przestrzeni zawodowej, prokuratura realizuje swoje zadania w sposób ciągły, a przyjęte rozwiązania organizacyjne mają na celu minimalizację zakłóceń w jej funkcjonowaniu jako organu stojącego na straży praworządności. Przykładem tego niech będzie skierowanie do sądu aktu oskarżenia kończącego śledztwo Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie–Koźlu w sprawie zabójstwa, do którego doszło w tym mieście w dniu 19 października 2019 r.

Za zbrodnię zabójstwa przed sądem odpowiadać będzie 56–letni mieszkaniec Kędzierzyna–Koźla – Robert P. Mężczyźnie zarzuca się, że w dniu 19 października 2019 r. w mieszkaniu Bogusława P. przy ul. 11 Listopada, podczas wspólnej, suto zakrapianej alkoholem imprezy, dźgnął gospodarza nożem o długości ostrza 18 cm w lewą stronę klatki piersiowej. W konsekwencji zadanego ciosu doszło do krwotoku do jamy opłucnowej, skutkującego śmiercią pokrzywdzonego. Jako zdołano ustalić, chwilę przed zdarzeniem pomiędzy mężczyznami doszło do scysji, a w jej następstwie Bogusław P. zażądał by Robert P. opuścił mieszkanie. Gdy następnie pokrzywdzony udał się do toalety, został tam zaatakowany przez Roberta P.

Bezpośrednio po zdarzeniu napastnik został zatrzymany, a następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie–Koźlu tymczasowo aresztowany. W chwili zatrzymania badanie Roberta P. wykazało 1,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Na rozpoczęcie procesu oskarżony oczekuje w areszcie.

Robert P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a w złożonych wyjaśnieniach przedstawiał zdarzenia jako efekt przypadkowego nadziania się przez pokrzywdzonego na nóż, który Robert P. trzymał. W świetle całości zgromadzonego materiału dowodowego wyjaśnienia oskarżonego zostały ocenione jako niewiarygodne, będące wyłącznie wyrazem realizacji prawa do obrony.

Robert P. był w przeszłości dwukrotnie karany (za przestępstwo znęcania się oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego). Za zbrodnię zabójstwa oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawę rozpoznawać będzie Sąd Okręgowy w Opolu.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj