Zaatakował 16-latka, pobił go i ukradł telefon. Sprawcą rozboju 18-letni kędzierzynianin

2

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla, który dokonał rozboju na 16-latku. Mężczyzna usłyszał już zarzut i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 6 tygodni. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

12 maja w godzinach popołudniowych dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na ul. Krzywoustego. Młody mężczyzna zaatakował 16-latka popychając go i uderzając, a następnie ukradł mu telefon komórkowy.

Policjanci szybko ustalili rysopis i dane sprawcy rozboju. Okazał się nim być 18-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który już po dwóch godzinach od zdarzenia został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania.

Skradziony telefon warty 1000 złotych został odzyskany. 18-latek usłyszał już zarzut i decyzją sądu najbliższe 6 tygodni spędzi w areszcie. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Tutaj musieli zawieść wychowawcy, nauczyciele, ksiądz w szkole.
    Rodzina i jej wychowanie w domu nie ma z tym nic wspólnego, to wszystko wina POprzedniej władzy, która nie zajęła się dzieckiem na wczesnych etapach edukacji. Minister Czarnek robi co może by młodzież miała lepsze wzorce.
    Wyrósł już za PiS’u na Janosika, który okradał bogatych, tym razem jeszcze złodziej nie zdążył się podzielić w potrzebującymi, a już policja mu założyła kajdanki. Wkraczając w dorosłość od razu rozpoczął życie na koszt społeczeństwa.

Skomentuj