Za tydzień zamknięcie fragmentu ulicy Przyjaźni. Będzie objazd do Sławięcic

6

Urząd miasta poinformował o terminie zamknięcia ulicy Przyjaźni na odcinku z ulicą Energetyków do ostrego zakrętu w kierunku centrum miasta. Jego wyłączenie nastąpi w czwartek, 29 listopada. Z Blachowni do Sławięcic pojedziemy objazdem.

Zamknięcie drogi spowodowane jest trwającą budową kanalizacji w ciągu ulicy Przyjaźni. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Dziś magistrat poinformował o kolejnych utrudnieniach:

– 29 listopada w godzinach porannych zamknięty dla ruchu zostanie odcinek pomiędzy mostem na Kanale Gliwickim w pobliżu ul. Energetyków a ostrym zakrętem w kierunku centrum miasta (mniej więcej do wysokości numeru 45). Utrudnienia potrwają przez miesiąc – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Drugi etap robót, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Nowowiejską i Tuwima, rozpocznie się po Nowym Roku. Tu budowa kanalizacji powinna potrwać około trzech miesięcy i zakończyć się na przełomie marca i kwietnia. Po rozmowach z przedstawicielami Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz wykonawcy inwestycji podjęto decyzję o udostępnieniu zamkniętego odcinka dla mieszkańców, służb ratunkowych i autobusów komunikacji miejskiej. Pozostali kierowcy będą jeździć objazdem.

6 KOMENTARZE

  1. Gieniu …ale po co to przypominasz? Nie będzie już przejazdu przez Blachownię jak to było… Ale może porozmawiać z szefami Zakładów Chemicznych i wszystkich ,którzy legitymują się przepustkami do elektrowni i ICSO przejadą spokojnie przez zakład?

  2. Tak tak objazd tylko dla służb i mieszkańców HAHA bo co niektórzy kierowcy przejmują się znakami, zakazami ruchu i stosują się do znaków XD
    Prosty przykład remont dróg i skrzyżowań w Reńskiej Wsi. Mimo znaków informacyjnych i zakazu ruchu pchają się do dziś dnia do budowanego ronda (a budowa trwa już od sierpnia) , jadą zamkniętą obwodnicą, w Komornie to samo. W samej Reńskiej Wsi na ulicy Raciborskiej jest znak 8t, a co tam znaki jadę „tir-em” XD. Szkoda że policja tam nie kontroluje tego, mandatów by było mnóstwo ;)

  3. Wygląda, że ten etap remontu został zakończony. Nie ma sprzętu, ani robotników – pozostał tylko zakaz ruch (godz. 5:50, 27-12-2018). Czy nie można już udostępnić tego odcinka i ulżyć, chociaż na jakiś czas, mieszkańcom i osobom dojeżdżającym do pracy? Może potrzeba trochę więcej dobrej woli?

  4. Czy naprawdę nie można już udostępnić zamkniętego odcinka ul. Przyjaźni? W obrębie jezdni nie ma żadnych problemów i nie są prowadzone żadne prace. Przecież na DK45 od Reńskiej Wsi dało się, chociaż to też jeszcze plac budowy i to bardziej rozległy.

Skomentuj