Za rok będzie tu plaża, parasole i strefa rekreacyjna. Przebudowa „Szkwału” idzie pełną parą

13

Prace przy budowie kompleksu rekreacyjnego nad Odrą w Koźlu idą zgodnie z planem. Przystań „Szkwał” zmienia się. Co prawda, na razie jest to jeden wielki plac budowy, ale już za kilka miesięcy to miejsce nabierze wyraźnych kształtów, tak by w połowie przyszłego roku można je było z powodzeniem oddać do użytku.

W spotkaniu roboczym na przystani wzięli udział starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, dyrektor CKPiU Ireneusz Wiśniewski oraz wicedyrektor Adam Wala.

– Obecnie demontowana jest stara wiata, gdzie znajdowały się łodzie, przygotowywany jest też teren do budowy plaży wraz z infrastrukturą. Zdemontowano stropy i dachy dwóch zabytkowych budynków – informuje dyrektor Ireneusz Wiśniewski.

Podczas spotkania omawiano także warianty funkcjonowania powiatowej przystani w przyszłości. Rewitalizacja, na którą starostwo powiatowe zdobyło pieniądze z unii kosztować będzie 5 mln zł, projekt został połączony z budową internatu w pustym skrzydle Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Ostatnio na przystani „Szkwał” Telewizja Polska kręciła godzinny program poświęcony tej inwestycji oraz rzece Odrze i jej potencjale.

Przypomnijmy, znajdzie się tam strefa fitness, strefa z parasolami, boisko do siatkówki, plaża, scena koncertowa, zaplecze dla organizacji pozarządowych, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Planowane jest również zaplecze gastronomiczne, które obsługiwane miałoby być przez osoby niepełnosprawne.

13 KOMENTARZE

  1. A będzie tam też strefa rekreacji NA PALETACH – jak w Warszawie? 😉

    Może na tym środkowym dużym trawniku ze skalniaczkiem – co tam w koło jeżdżą autka? Tylko trzeba będzie wywalić tę chlolerną trawę, a w jej miejsce WALNĄĆ ŚLICZNĄ sztuczną trawkę👎😀. A na skalniaczku plastikową PALMĘ 😁 – jak w STOLYcy

  2. Kolejna ZBĘDNA ineestycja. Znowu zabetonują!!! Przed wyborami prezydent obiecywała budowę mieszkan, jakos nie widac zeby spełniła tak istotną dla miasta obietnicę. Młodzi ludzie wyjeźdźaja BRAK PRACY I MIRSZKAN. CZAS SPELNIC OBIETNICE!!

  3. kolesiostwo ze starostwa zarobi na tej pożal się B…e inwestycji, Towarzystwo wzajemnej adoracji a raczej marnowania naszych pieniędzy.

  4. Nie mam nic do inwesycji w SZkwale, tylko dlaczego miasto nie wykupi bocznicy do portu, wyremontuje? i bedzie kasa z dzierzawy ,a KK terminale dadza prace po uruchomieniu pirsow!!

  5. A kiedy obiecana, tak bardzo potrzebna BUDOWA MIESZKAŃ!!! Marnowanie pieniedzy na niepotrzebne rzeczy!!! Młodziez ucieka – brak przede wszystkim mieszkan a i dobrej pracy!!!! OPAMIETANIA w ROZRZUTNICTWIE!!!

Skomentuj