Za półtora roku pojedziemy zmodernizowaną linią do Opola. Trwają prace budowlane na stacji Kędzierzyn-Koźle

7

Pasażerowie kolei z Kędzierzyna-Koźla w najbliższych miesiącach muszą przyzwyczaić się do utrudnień związanych z czasowym wyłączeniem z użytkowania poszczególnych peronów. Trwają prace na stacji w Kędzierzynie-Koźlu, będące częścią wartej ponad 400 milionów złotych modernizacji linii kolejowej E30 na odcinku z Kędzierzyna-Koźla do Opola.

Długo wyczekiwana rewitalizacja trasy kolejowej między stolicą regionu a naszym miastem rozpoczęła się jesienią 2018 roku. Modernizacja ma przyczynić się do skrócenia czasu podróży, zwiększenia przepustowości linii oraz poprawy komfortu pasażerów. Inwestycję o wartości 412 milionów złotych netto realizuje konsorcjum PORR Polska Construction S.A. i Trakcja System Sp. z o.o.

Jednym z elementów zadania jest modernizacja peronów na stacji kolejowej w Kędzierzynie-Koźlu. Obecnie prowadzone są roboty na peronie nr 3 wraz z przebudową przyległych do niego torów (nr 2 i 4). Na czas prowadzonych prac peron został wyłączony z użytkowania. Roboty mają zakończyć się za kilka dni, a następny w kolejce do remontu jest peron nr 2.

– Przebudowane perony otrzymają nowa nawierzchnię, będą wyższe – co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na peronach zostanie zamontowane nowe oświetlenie. Roboty obejmują też przebudowę przyległych do peronów torów stacyjnych, wymianę rozjazdów. Będą też wykonane prace w zakresie urządzeń zabezpieczających ruch kolejowy. Zakończenie prac na stacji w Kędzierzynie–Koźlu, w ramach całej inwestycji, planowane jest do 30.06.2021 roku – informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Informacje o zmianie odjazdów pociągów podawane są bieżąco w wygłaszanych komunikatach.

7 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że pan Ząbek nie powiedział dlaczego na zmodernizowane perony nie będzie wind. Windy mają podobno być w Zdzieszowicach, Gogolinie i Opolu Grotowicach. W całej Polsce na wielu modernizowanych stacjach buduje się nawet dodatkowe tunele w celu dojścia do windy. W Kędzierzynie Kożlu nie trzeba by budować tuneli. Są platformy, ale one nie są dla wszystkich. Starsi ludzie, matki z dziećmi w wózkach itd. muszą walczyć ze schodami. Szanowna redakcjo KK24 może czas zainteresować się tym tematem.

  2. Pani Prezydent!Mieszkańcy naszego miasta czekają na przywrócenie połączenie kolejowego z Wisłą,pociąg jeżdził do Wisły w soboty i niedziele,komu to przeszkadzało???

Skomentuj