Za mundurem młodzież sznurem. Uroczyste ślubowanie klas mundurowych w Zespole Szkół nr 3

10

Dziś w Zespole Szkół nr 3 odbyła się widowiskowa uroczystość, czyli ślubowanie uczniów klasy pierwszej o profilu technik spedytor. To oddział mundurowy, w ramach którego młodzież zapozna się z pracą policjantów, strażaków i wojskowych.

To wydarzenie zawsze jest organizowane z dużym rozmachem i zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Utworzenie klasy mundurowej w technikum jest kontynuacją działań zapoczątkowanych przez szkołę ze Sławięcic już w 2009 roku, kiedy to utworzono w niej klasę o profilu policyjnym. Uczniowie poznają od podszewki pracę policjanta, żołnierza zawodowego i strażaka oraz przygotują się do tego zawodu. Absolwenci klasy mają lepszy start w zdobyciu innych zawodów np.: ratownika medycznego, strażnika miejskiego
i pracy w służbie więziennej, celnej i w agencjach ochrony. W trakcie nauki będą też uczestniczyć w zajęciach ze strażakami, policjantami i wojskowymi.

W uroczystości ślubowania uczestniczył m.in. wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Józef Gisman.

Ślubowanie klas mundurowych to wydarzenie, które wszyscy bardzo emocjonalnie przeżywamy. Wasi rodzicie szczególnie, ale i komendanci, którzy widzą tu wyćwiczoną kadrę. Wybraliście dobrą szkołę i świetnych nauczycieli. Możecie się chwalić i szczycić, bo mamy tylko jedną taką klasę mundurową. W imieniu starosty chcemy wam bardzo pogratulować i życzyć sukcesów – mówił podczas uroczystości Józef Gisman.

 

 

 

10 KOMENTARZE

  1. Fajna klasa z tytułem spedytora. Ciekawe czego uczą przez 5 lat tak przygotowanego kierunku że można iść do wszystkich służb mundurowych. Patrząc na narybek podejrzewam że to następcy edukacyjni pisiorow.

    • Klasa mundurowa nie jest konieczna by ubiegać się o pracę w „mundurówce”, wystarczy matura choć nie wszędzie jest konieczna.

      Za 5- 10 lat będą brać z jeszcze niższym progiem wejścia.

  2. Czy Rychu musi wydalać z siebie w każdym temacie? Facet cię zostawił?Wez rower, zrób wycieczkę i najlepiej nie gap się w ekranik swojej komórki.Bo rozbijesz się i jeszcze głupszy będziesz.

  3. Nie mam roweru, poruszam się jedynie niemieckimi pojazdami czterokołowymi, koniecznie jak polski patriota z kotwicą Polski Walczącej nad wydechem.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj