Za kradzież wiertarki może trafić do więzienia na 5 lat. Policjanci zatrzymali 22-letniego recydywistę

5

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla, chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież wiertarki wartej blisko 1000 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 22-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy.

Do kradzieży wiertarki wartej blisko 1000 złotych doszło w jednym z kędzierzyńsko-kozielskich marketów. W ubiegły piątek (22 lutego), przed godziną 15:00 policjanci zostali poinformowani, że w jednym ze sklepów młody mężczyzna schował pod ubranie wiertarkę i przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar. Mężczyzna na widok ochroniarzy porzucił skradzione mienie i uciekł.

Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, ustalili dokładny rysopis sprawcy, a także pojazd którym się poruszał. Informacje te zostały przekazane wszystkim patrolom w mieście. Rozpoczęto za nim poszukiwania.

Niecałą godzinę później, policjanci z komisariatu Policji zauważyli w Koźlu samochód, którym miał poruszać się sprawca kradzieży. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. W pojeździe przebywał 22-letni mieszkaniec Opola, który odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

22-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

5 KOMENTARZE

  1. Droga redakcjo, powinnaś świecić przykładem w zakresie poprawnej polszczyzny!
    „Nie całą godzinę później”. Aż oczy bolą jak się patrzy na tak rażące błędy! Poprawnie powinno to wyglądać tak: „niecałą godzinę później”.
    „Rozpoczęto za nim poszukiwania”?? „Rozpoczęto poszukiwania kogoś”, ewentualnie „rozpoczęto za kimś pościg”

    • Droga redakcjo, dziękuję za szybką korektę słowa „niecałą”.
      Pozostaje jeszcze do poprawy błąd we wskazanym, przeze mnie, wcześniej zdaniu. Ułatwię Wam i zaproponuję takie oto zdania: „Rozpoczęto poszukiwania podejrzanego” lub „Rozpoczęto za nim pościg”. Moim skromnym zdaniem pierwsza propozycja bardziej pasuje do powyższego tekstu, tym bardziej, że chyba nie było żadnego pościgu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj