Za drewno opałowe wciąż zapłacimy tyle, ile rok temu. Lasy Państwowe nie podniosły cen

7

Lasy Państwowe, ze względu na trudną sytuację energetyczną, zdecydowały, że nie będą podnosić cen drewna. Jednak nie brakuje sytuacji, że ktoś sprzedaje je po dużo wyższych cenach. Nadleśnictwo Kędzierzyn apeluje, aby nie dać się oszukać.

Ceny drewna opałowego dla klientów indywidualnych zostają na tym samym poziomie, jak w roku ubiegłym. Lasy Państwowe głośno o tym mówią i podkreślają, że jest wystarczająca ilość surowca dla klientów indywidualnych.

Oczywiście wzrosły nam ceny produkcji, ale część z nich wzięliśmy na siebie. Dzięki temu ceny nie pójdą w górę. To forma pomocy dla ludzi, bo niestety czasy nie są łatwe – mówi nadleśniczy Paweł Hajduk, Nadleśnictwo Kędzierzyn.

Niestety, jak zgłaszają nam mieszkańcy miasta, zdarzają się sytuacje, że ktoś kupił drewno u osoby niezwiązanej z nadleśnictwem, ale po wyższe cenie. Takie sytuacje zdarzały się najczęściej na początku senonu jesienno-zimowego Wiele osób chciało zabezpieczyć się w większą niż zazwyczaj ilość drewna.

Takie sytuacje mogą powstać, gdy sprzedajemy drewno na umowę, nie jest to drewno opałowe. Jednak każde inne drewno w ten sposób sprzedajemy. W tej sytuacji nie mamy wpływu na to, kto i co robi z tym materiałem. Może część odpadów sprzedawać jako opałowy, przetworzony. Jednak takie sytuacje są już poza nami. Pamiętajmy, że nie tylko z Lasów Państwowych sprzedaje się drewno – wyjaśnia nadleśniczy.

Paweł Hajduk zapewnia, że drewno opałowe cały czas jest w sprzedaży, więc nikt nie zostanie bez możliwości zakupu tej formy opału. Oczywiście trzeba trochę poczekać, jak informuje nadleśnictwo, maksymalnie miesiąc.

7 KOMENTARZE

 1. Hmmmmm kurde 🤔 Czyli jest NIE dobrze, kurcze nie dobrze 😕

  Wychodzi na to, że ukochana WŁADZUNIA miasteczka NIEmożliwości ma rację – obwieszczając tubylczej ludzkości, że to jest i będzie bardzo trudna dla niej sytuacja 🙄

  Miało nie być węgla, a jest. 😳
  Ten węgiel miał się NIE palić, a jest jakby spoko🤭
  Odrą wg znanego folxdoycza miała płynąć rtęć , a są to tylko urojenia w durnowatej głowie Donaldu Tusku – zwanego karaluchem czy też Waranem z Comod’ą 😆

  Czyli samo pasmo nieszczęść, a na dodatek jeszcze te lasy państwowe NIE chcą podnieść ceny drewna opałowego 🧐

  Istna Sodomia i Gomoria 🤣
  W dodatku wygląda na to, że PeŁo coraz bardziej ma pod górkę. 😳

  Całe szczęście, że chociaż ukochana WŁADZUNIA miasteczka NIEmożliwości – trzyma PO-ziom.👍
  A wypatrując wiosny – durch dba – aby nie odśnieżać tych gminnych uliczek i chodników 😜
  A może NAWET zabrania to robić PO-dległym sobie służbom 😎

  • Posłuchaj tych co palą tym ekogroszkiem a zmienisz zdanie, a puki co do leśników możesz pojechać załadować akumulator auta elektrycznego a nie drewno opałowe po niskich cenach.

 2. Ciekawe którą część podwyższenia kosztów produkcji Lasy Państwowe niby wzieły na siebie?! 20 % inflacji a oni nie chcą podnosić stawek firmom wykonującym dla nich usługi leśne! W niektórych Nadleśnictwach ogłaszany jestvjuż 3 przetarg i nie ma chętnych do pracy! I kiedy wkońcu zacznie się głośno mówić o tym że to nie leśnicy z Lasów Państwowych sądzą drzewa, pozyskują drewno. Oni tylko kasę za sprzedaż zgarniają. Wszystko po kosztach robią PRYWATNE FIRMY za śmiesznie niskie stawki.

 3. Haha.Drewno opałowe nie zdrożało ale dostępność znikoma.Dodatkowo drewno takowe trzeba samemu zwieść, pociąć i porąbać co dla niektórych jest niemożliwe..Drewno opałowe S4 czyli najgorsza jakość zawiera do 40%dreena zgniłego.Firmy produkujące drewno opałowe muszą to robić z drewna produkcyjnego S2a co daje cenę na poziomie 500zl mp..

 4. Wróble po lasach ćwierkają, że w tej Brukselce służby dokładnie przetrzepały tę komodę Warana z’Comodą 🧐

  Podobno znaleziono w Comodzie sporo opróżnionych reklamówek z Biedry. A jednej reklamówce na DNIE przylepiło się kilka zielonych banknotów.😕
  Jednak wróbelki ćwierkają, że były to jakieś dólary – ALE !!!! – wydrukowane na wypranym papierze PO rublach 😳

  Wygląda to bardzo ciekawie, chociaż są to info dosyć PO-dejrzane, a może NAWET ploty kuluarowe 🙄😉

  Jednak znany folxdoycz jest ostatnio CORAZ bardziej nerwowy, jakby miał jakiegoś PO-ważnego stresa 🧐
  Chociaż właściwie to nie wiem, co takiego mu się stało i co go tak bardzo trapi 🥴

  Może ten biały koń mu zgłupiał, albo okulał 😎

 5. Ale ze drewno sprzedają na aukcjach gdIe Niemcy płacą po 150eur za Kubik to nie napisali? Firmy handlujące drewnem opałowym muszą kupować przez aukcje. Nie mogą prosto od Leśniczego.
  Owszem. Masz możliwość kupienia kulakow, zaoganizowania transportu, placu na składowanie, czas na cięcie i rabanie… Spoko. Ale nie każdy ma i wtedy jest w czarnej dupie

 6. Czemu KK24 nie pomaga jak się oto prosi ? Chyba portal tego typu skierowany jest do mieszkańców ? Sprawa jest tego typu że zgodnie z poszczególnymi ustawami większość ludności Polski otrzymała i otrzymuje pomoc finansową, możliwość kupna taniej – po preferowanej cenie lub stała cena za jednostkę…. W tym przypadku chodzi o ciepło miejskie c.o. Nikt z władz miejskich czy zarządców nie informowali o planowanej podwyżce owego ciepła. Nagle dosłownie parę dni temu otrzymałem pismo o podwyżce za grzanie o około 100 % więcej. Gdzie nawet ustawa przewiduje max.40% podwyżki. Oczywiście różnice wartości padają także po informacji od RIM Koźle oraz MZBK K-Koźle i to około 20 % kwoty. Kotłownia w Koźlu jest opalana gazem który także są zapewnienia iż cena utrzyma się na stałym poziomie. Więc skąd ta cena i taka rozbieżność między RIM a MZBK ? Czyżby każdy chce coś uczknąć dla siebie ? Sprawa została skierowana do odpowiednich władz i instytucji.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj