Za dłuższy postój trzeba zapłacić. Lidl jako pierwszy market w mieście wprowadził parkometry

67

Istotna zmiana dla zmotoryzowanych klientów marketu Lidl przy ulicy Kozielskiej. Od niedawna sieć wprowadziła opłaty za korzystanie z parkingu przed sklepem. Zwolnieni z niej są klienci, którzy pozostawiają pojazd na parkingu na czas nie dłuższy niż 1,5 godziny.

Popularna w Polsce sieć posiada trzy markety na terenie Kędzierzyna-Koźla. To sklepy przy ulicy Kozielskiej na Pogorzelcu, alei Jana Pawła II na osiedlu Piastów oraz w Koźlu przy ulicy Gazowej. Od kilku dni zmotoryzowani klienci pierwszego z wymienionych marketów muszą korzystać z parkomatów ustawionych przed sklepem.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Lidl Polska, aby dopytać o przyczyny wprowadzenie opłat.

– Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, ze względu na pojawiające się informacje od klientów dotyczące braku miejsc parkingowych przy naszym obiekcie. Zgodnie z regulaminem postój dla naszych klientów trwający do 1,5 godziny jest bezpłatny. Klienci są zobowiązani do wydrukowania biletu z parkometru i umieszczenia go za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu. Na terenie parkingu znajduje się regulamin informujący o zasadach korzystania z miejsc postojowych – informuje Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Zgodnie z regulaminem, właściciele pojazdów korzystający z parkingu zobowiązani są do pobrania biletu i umieszczenia go w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. Pierwsze 1,5 godziny parkowania jest bezpłatne, za każdą kolejną godzinę naliczana będzie opłata w wysokości 5 złotych. Oplata za brak ważnego biletu wynosi 95 złotych.

Regulamin obowiązuje przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, również w czasie świąt, gdy market jest nieczynny. Jak poinformowała nas przedstawicielka Lidl Polska, obecnie nie jest planowane wprowadzenie podobnych rozwiązań na terenie marketów sieci przy alei Jana Pawła II i ulicy Gazowej.

67 KOMENTARZE

  • A ileż to szanowny krezus spędza czasu w sklepie na zakupach? Półtorej godziny to za mało? Czy raczej pan korzystał dotychczas z darmowego parkingu zakupów nie czyniąc?
   Jak to się obraził, tej sieci podziękował.
   Po biletomatach nie będzie biegał.
   Ach. Ach.
   Bardzo dobre posunięcie Lidla.
   Będzie można spokojnie podjechać na zakupy, wiedząc że miejsce parkingowe będzie dostępne.
   Przynajmniej to jedno.
   Lidla raczej nie zbankrutuje z powodu jednego centusia.

     • Rozumiesz co czytasz, czy potrzebujesz dodatkowej pomocy? Chodzi o stratę czasu a nie o samą opłatę. Jak mam wybór, to jadę tam gdzie mój czas jest szanowany. Ten parking nigdy nie jest pełny i nie chodzi tu o zwiększenie rotacji.

   • xx cytuję: „Lidla raczej nie zbankrutuje z powodu jednego centusia.” ale jak LIDL-a oleją wszyscy myślący, to szybciutko zrozumiejO.
    ps.
    Kolego xx mózg to nie brwi, jak go nie masz, to sobie go nie dorysujesz..

    • Stefciu@ Widzę że Ty już sobie dorysowałeś, stąd Twoja wypowiedź tak niskich lotów.
     Ale, nie załamuj się. @Stefciu.Proponuję mocniejszą kredkę. Ona na pewno zamaskuje to chciałbyś tak bardzo ukryć przed światem.

  • @vidoque – do 1,5 h postój darmowy, myślę że spokojnie każdy może zrobić w tym czasie zakupy, ale co niektórzy „polaczki” to chcieliby aby im wszystko przynieść na tacy, i robią z niczego tragedię.

 1. Tego należało się spodziewać gdyż samochodziaże z pobliskich bloków zastawiali swoimi autami,3/4 parkingu dla klientów Lidla.

   • @Klient. Mk nie pytał jak spędza czas w markecie, tylko kiedy spędziłeś w Lidlu 1,5h.
    Tak że te Twoje ” A ch cie to obcchodzi itd” wskazuje na to że tego ch wyjąłeś w nieodpowiednim momencie.
    Czym prędzej go schowaj.

 2. W dzień handlowy, gdy market jest czynny to jeszcze można zrozumieć postępowanie tej sieci. Ale w dzień świąteczny, gdy nikt nie przyjedzie na zakupy? Z jakiej racji należy wtedy również pobrać bilet?

  • A ty tam parkujesz czy kupujesz w święta, katoliku co ci się i niedziela wolna należy i bezpłatne miejsce parkingowe na prywatnym placu? Co?

   • Ani nie kupuję a ni nie chleję z powodu łykendu. Rób ze swoją niedzielą co chcesz. Twój wybór. Rozmawiaj o zjawisku socjologicznym a nie ubliżaj nikomu.

  • Szanowny Mr.
   To jest własność prywatna a nie publiczna. Spróbuj zaparkować tam gdzie są wspólnoty mieszkaniowe z tabliczką informującą, że to tylko dla ich mieszkańców. Każdy właściciel ma prawo określać dostęp do parkingu.

    • [nie mogę edytować] proponuję (przynajmniej) po 4 wieżyczki strzelnicze i zasieki wokół każdego z bloków. Na pewno będzie milej – LUDZIE CO Z WAMI!!!

 3. I bardzo dobrze, niejednokrotnie trzeba było jeździć po parkingu i szukać wolnego miejsca. Nie samochodziarze z pobliskich bloków ale raczej pacjenci przychodni z ul. Reja.

 4. Dziękuję za wprowadzenie tej regulacji. Lidl jako firma prywatna ma do tego prawo, brawo Lidl, bo nie ma bata na Polaka jak portfel. Niemiec to sobie zawsze poradzi, było za darmo ale widać się nie da po ludzku.
  Będę częściej podjeżdżał służbowym samochodem pod wasz sklep.

 5. Prosty sposób na wykopanie obcego kapitału z PL który nie płaci podatków. Po prostu tam nie kupować, tylko w Polskich sklepach, wiem drogo i mało ich zostało, ale lepiej zeby ta kasa została w kraju niż uciekała za granicę. Wtedy sami się wyniosą, tylko czy to możliwe?

 6. Mieszkam obok Lidla i praktycznie żaden mieszkaniec z okolicznych bloków tam nie parkował. Wieczorem stało tam zawsze dosłownie kilka aut więc to bzdury że w dzień 3/4 parkingu zajęte przez mieszkańców. Czy był tam też aż taki problem z miejscami parkingowymi? Chodzę tam często, mam widok z okna na parking i miejsce zawsze są. Wiadomo że pod każdym sklepem może być sytuacja że w jakieś tam godzinie będzie tłok. To teraz czekać aż podobne rozwiązania wprowadzą inne sklepy np przy galerii.

 7. Przypuszczam, że podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone także na parkingu LIDL-a przy Al. Jana Pawła II, gdzie w tygodniu duża część pojazdów na parkingu należy do osób ćwiczących w pobliskim klubie fitness. No i pewnie w sklepie E.Leclerc, na którego parkingu nawet w nocy jest pełno samochodów mieszkańców pobliskich bloków. Chociaż w tym drugim przypadku zastanawiam się, gdzie w takiej sytuacji będą zostawiać swoje pojazdy mieszkający tam ludzie?

  • TripleX.
   Przed chwilą sprawdziłem działki na których zbudowano parkingi przy dużych marketach. Lidl (dwa sklepy w Kędzierzynie), Carrefour, Castorama i Kaufland posiadają własne bardzo duże parkingi. Inaczej ma się sprawa z E.Leclerc – parking (pomiędzy ulicami al. Jana Pawła II i Pionierów) jest na osobnej działce. Pytanie, czy jest to parking SM Chemik, gminy K-K, czy marketu E.Leclerc. Market ma na swojej działce niewielkie parkingi przy dwóch bokach budynku.

   • Masz rację kekko, z tego, co zdołałem ustalić, cały teren parkingu bezpośrednio przed budynkiem przy ul. Pionierów 3 należy do R.S.M. Chemik, niewielka część sąsiedniego terenu należy do miasta, a tylko parking bezpośrednio przed marketem i pomiędzy marketem a Al. Jana Pawła II należy do E. Leclerc. Wygląda na to, że zmotoryzowani mieszkańcy pobliskich budynków mogą spać spokojnie :-)

 8. Do @126p Jeśli chcesz być szanowany i twój czas który podobno tak bardzo cenisz, to lepiej nie podjeżdżaj tym swoim 126p gdzie indziej, bo na pewno cię nie uszanują, na czym tak ci bardzo zależy, a jeszcze pomyślą że jakiś obsługant podjechał i każą ci zamiatać teren.

  • Jeżeli masz więcej szacunku dla tych z biemdablju niż 126pe, to używasz mowy nienawiści a może nawet ocierasz się o rasizm albo jeszcze gorzej. Powtórzę Ci raz jeszcze że chodzi o czas a dla tej sieci nie zamierzam zamiatać nawet za ojro. Umyj hulajnogę zanim wjedziesz na parplatze i biegiem po bilecik bo Ci ją skroją.

 9. I bardzo dobrze. Samochody na cały dzień zostawiali ci, którzy korzystają z PKP. Teraz będzie łatwiej o miejsce dla klientów Lidla.

 10. Tydzień bez klientów, powinien załatwić problem. Póki co jest 1’5h, ale szybciutko ‚stopnieje’ do 0,5. A potem do ZERA. I ten szyld ***DARMOWY BILET*** 😂😂😂 A jak nie pobierzesz ‚darmowego bileciku’, to Ci do*ebią karę za zakupy w LIDL-u >>> Mocne, mocne…

 11. Oby tylko pracownicy Apcoy (firmy zarządzającej miejscami parkingowymi) nie odstawiali takich numerów, jak czasem zdarza się przy okazji tego typu (bez)płatnych parkingach przy marketach: zanim wrócisz z wydrukowanym biletem do samochodu (minuta, dwie) już masz za wycieraczką wystawione wezwanie do zapłaty…

 12. Podobny problem jest z dyscyplinowaniem klientów, za pomocą monety, do odprowadzania wózka.
  Jedynie TESCO tego nie ma i jakoś nie widać aby klienci zostawiali wózki byle gdzie.
  Więcej zaufania do klientów.
  Ta nowa restrykcja, mimo, że ją rozumiem, jakoś nie budzi mojego entuzjazmu.
  W tym LIDLU nie będę robiła zakupów.

 13. W Zielonej Górze we wrześniu 2019 r uczniowie pobliskich szkół zablokowali Lidla tłumnie go odwiedzając. Interweniowała policja.
  Można to zrobić i u nas zastawiając cały parking i pobierając co półtorej godziny nowy bilet. Można nawet wziąć wózek i chodzić z nim po sklepie szukając np skrzydełek wieprzowych.
  😉

 14. Jeśli już Lidl dostał możliwość prowadzenia marketu w takim miejscu, to powinien też zrobić coś dla dobra mieszkańców, np. zrobić darmowy, ogólnodostępny parking. Czy raczej część parkingu zostawić tylko dla siebie (marketu), reszta dla mieszkańców. Nie powinno być tak, że zabierają kawał miejsca w bardzo ciekawej lokalizacji, odcinając go od mieszkańców.

  • Do@Pl Chyba tych powinności o których wspomnasz nie uwzględnili w umowie.
   No i teraz nie bedzie reszty ( parkingu) dla biednej tłuszczy za darmo, podjeżdżającej pod market automobilem z szoferem w liberii.

 15. Nie chodzi o 5 czy 10 zł za ten parking tylko chodzi o sam fakt i zasadę bo nie życzę sobie żeby niemiec który w moim kraju w moim mieście i na mojej ziemi ojczystej postawił sobie market i dyktowałmi jeszcze warunki,to mój kraj A jak się szkopowi nie podoba to wypad.I będę tam parkować ale nie zapłacę i co mi zrobią.Niech spróbują to skończy się w sądzie

  • Doskonale to zauważyłeś, właśnie chodzi o sam fakt i zasadę że parking jest dla klientów i ja sobie życzę żeby Niemiec który w moim kraju w moim mieście i na mojej ziemi ojczystej postawił sobie market dyktował warunki na swoim terenie, tak jak każdy inny właściciel, to mój kraj , a jak tobie się nie podoba to wypad.
   A co Ci zrobią to zobaczysz…

  • Poznaj nieco historii, @Taka prawdo, potem możesz ewentualnie wypowiadać się na tematy historyczne, zwłaszcza o ojczystej ziemi.
   Jak na razie swoim wspisem wyszedłeś na głupka.

Skomentuj