Za bilet w autobusie zapłacisz kartą. Szykują się duże zmiany w funkcjonowaniu MZK

3

Pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu już wkrótce doczekają się bardzo dużych zmian. Miejski Zakład Komunikacyjny zrezygnuje z papierowych biletów okresowych, które zostaną zastąpione biletami elektronicznymi. Znacznym udogodnieniem dla pasażerów będzie też wprowadzenie płatności kartą za bilety jednorazowe.

Planowane zmiany są możliwe dzięki pozyskaniu dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Stosowną umowę w tej sprawie przedstawiciele subregionu kędzierzyńsko-strzeleckiego podpisali z marszałkiem Andrzejem Bułą.

Czytaj więcej: Kolejne miliony dla Kędzierzyna-Koźla. Miasto pozyskało dofinansowanie na dwa ważne projekty

W realizowanym przez subregion projekcie udział bierze PKS Strzelce Opolskie i MZK Kędzierzyn-Koźle. Strzelecki przewoźnik zaplanował zakup aż 15 nowych autobusów międzymiastowych. Do Kędzierzyna-Koźla trafią cztery nowe autobusy miejskie, w tym jeden hybrydowy. Drugą częścią projektu jest rozwój infrastruktury służącej obsłudze pasażerów.

Najważniejsze zmiany będą polegały na zastąpieniu papierowych biletów okresowych biletami elektronicznymi.

– Na naszej stronie znajdzie się zakładka pasażera, na której każdy będzie mógł doładować swoje konto, płacąc w wygodny dla siebie sposób. Bilet będzie też można doładować w punktach kontroli czasu – opowiada Joanna Koziarska-Kiziak, prezes MZK Kędzierzyn-Koźle.

W ramach inwestycji do autobusów trafią nowe urządzenia pokładowe i kasowniki. Odciążeni zostaną kierowcy – za bilet jednorazowy będzie można zapłacić w autobusie kartą płatniczą.

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego to chore miasto ( a właściwie mzk!) nie chce wprowadzić biletów: godzinnych lub np. całodobowych – tak jak to jest w krakowie? żeby dojechać ze sławięcic do kożla trzeba kupić 2 bilety w jedną stronę. kiedy ktoś w końcu o tym pomyśli. załamuje mnie to miasto i ludzie nim rządzący.

Skomentuj