Z zamiłowania do nowoczesnych technologii: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

0

Kontynuujemy cykl prezentacji szkół średnich w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Dzisiaj Zespół Szkół Średnich i Ogólnokształcących w Azotach.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu otworzył pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie klasę e-sportową. Jest to klasa o profilu technik informatyk z rozszerzeniem e-sportowym, w którym zajęcia odbywają się z udziałem profesjonalnych trenerów. Ponadto uczniowie wyjeżdżają na turnieje i wydarzenia związane ze sportem elektronicznym, ale także sami je organizują.

Kierunek e-sportowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjów z całej Polski – nasi uczniowie dojeżdżają do nas z bardzo daleka, m.in. z Kielc, Kłodzka, ok. Wrocławia. Zajęcia e-sportowe skupiają się na poznawaniu mechaniki gier (Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends, Starcraft), treningach indywidualnych i grupowych. Treningi prowadzą trenerzy Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych. Ponadto kierunek wzbogacony jest o zajęcia z projektowania gier, podczas których można poznać podstawy projektowania gier w silniku Unity 3D oraz m.in. podstawy modelowania obiektów 3D i grafiki komputerowej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również kierunek mechatroniczny, którego uczniowie odnoszą sukcesy projektując własne urządzenia, w tym m.in. programowalne roboty. Szkoła mocno wspiera uczniów, umożliwiając im kontakt z firmami zainteresowanymi sponsoringiem projektów. W efekcie uczniowie projektują roboty nie odczuwając obciążeń finansowych, jednocześnie swoimi robotami zdobywają nagrody i odnoszą sukcesy w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach, takich jak m.in. „Elektryzująca Pasja”, Olimpiada Wiedzy Technicznej, Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Technik Absolwent.

Interesującym i wyjątkowym kierunkiem jest także kierunek technik elektryk, wzbogacony o specjalizację „systemy alarmowe”. Uczniowie poza programem zwykłego technikum elektrycznego uczą się projektować i budować inteligentne i nowoczesne systemy alarmowe. Szkoła regularnie organizuje seminaria naukowe poświęcone najnowszym technologiom z branż informatycznej, mechatronicznej, elektrycznej, automatyki i robotyki, obróbki materiałów. Na seminariach prezentowane są najnowsze osiągnięcia naukowe oraz sprzęt wykorzystywany w przemyśle. Wykłady prowadzą wykładowcy z zaprzyjaźnionych uczelni oraz firm z branży.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

47-223 Kędzierzyn- Koźle (AZOTY)

  1. Mostowa 7

Tel/fax: 77 48 122 09

e- mail: zstio@zstio.net

www.zstio.net

Skomentuj